Родини зниклих військових ЗСУ можуть оформити їх зарплату на себе: як це зробити

Ilona Kivva
Автор:
  • Зниклими вважаються захисники та захисниці, про яких повністю відсутні відомості понад 15 днів.
  • Сім’ї таких воїнів мають право на низку пільг, серед яких 50% знижка на комунальні послуги, а також позаконкурсний вступ у виш для дітей.
  • Рідні також можуть отримувати заробітну плату військового. Вона розподілятиметься порівну.

Для переоформлення грошового забезпечення треба надати паспортні дані, довідку про реєстрацію місця проживання, а також документ, який підтверджує родинні зв’язки зі зниклим. Заяви розглядають і погоджують військкомати. Це може зайняти різний час, але виплати мають все одно нараховувати з моменту, як офіційно оформлено статус військовослужбовця.

Заборона розповідає про отримання грошового забезпечення для родин воїнів, з якими втрачено зв’язок.


Переоформлення ЗП військового: яка процедура

Переоформити на себе грошове забезпечення можна тільки у тому випадку, якщо захисник чи захисниця вважається зниклим безвісти офіційно. Для цього треба звернутися у територіальний центр комплектування та соціальної підтримки (ТЦК СП), тобто до колишнього військкомат, у якому військовослужбовець перебуває на обліку, розповіли у Міністерстві реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Треба заповнити спеціальний бланк: вказується основна інформація про військового та всіх членів родини. Бланк можна отримати у регіонального координатора Уповноваженого зі зниклих безвісти. 

Що робити, якщо зник зв’язок з рідним військовим. Скріншот:  Дорожня карта Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими 

Читати більше новин в Telegram

З собою у військкомат треба взяти низку документів:

  • копії сторінок паспорта всіх повнолітніх членів сім’ї з даними про прізвище, ім’я, по батькові й реєстрацію місця проживання;
  • довідку про реєстрацію місця проживання (перебування) у разі відсутності такої інформації в паспорті;
  • копію свідоцтва про шлюб (за наявності);
  • копії свідоцтв про народження дітей (за наявності);
  • копії довідки про присвоєння індивідуального податкового номера.

Важливо! Гроші розподіляються між усіма членами родини: дружину, дітей, батьків. Вони мають нараховуватися з дня, коли захисник/захисниця офіційно визнані зниклими безвісти, а не з дня погодження заяви. 

Виплата членам сімей військовослужбовців, які добровільно здалися в полон, самовільно залишили військові частини чи місця служби або дезертирували, не здійснюється.

Пільги для родин зниклих безвісти: які є

Додатково непрацездатні члени сім’ї, які були на утриманні зниклого/зниклої, а також його (її) діти мають право на отримання пенсії у зв’язку з втратою годувальника. Щоб подати заявку, треба звернутися до територіального підрозділу Пенсійного фонду, кажуть у Безоплатній правовій допомозі.

Родини також отримують низку інших пільг:

  • для дітей зниклих передбачено позачерговий прийом у дитячі заклади за місцем проживання. Якщо захисник зник при виконанні обов’язків військової служби (це має визнати суд), гарантовано зарахування поза конкурсом до державних і комунальних вишів і коледжів;
  • путівки до санаторно-курортних закладів з оплатою половини вартості;
  • 50% знижка на квартплату та комунальні послуги;
  • батьки зниклих військовослужбовців мають право на безоплатний проїзд усіма видами міського транспорту за місцем проживання (крім таксі), а також електричками, автобусами та водним транспортом приміського сполучення. Вони мають право на 50% знижки при користуванні міжміським залізничним, повітряним, водним та автомобільним транспортом;
  • право на земельну ділянку та допомогу від органів місцевої влади в будівництві, якщо виявили бажання побудувати приватний будинок;
  • безоплатне одержання в приватну власність жилого приміщення, яке вони займають у будинках державного житлового фонду;
  • позачергове право на поліпшення житлових умов за потреби.

Раніше Заборона розповідала про дані, які мають бути у рідних захисників/захисниць, а також про те, як саме їх використовувати у разі втрати зв’язку.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій