ССО, штурмовики і сухопутні війська: які зарплати будуть у ЗСУ в 2023 році

Ilona Kivva
Автор:
 • Виплата, яку отримують українські військові, складається зі сталого щомісячного забезпечення та додаткової винагороди.
 • Доплату у 2023 році повністю забрали у тиловиків, для решти вона залишилася такою ж — максимум 100 000 гривень.
 • Мінімальне основне забезпечення з лютого-2023 складає 20 130 гривень.

Українським воїнам з лютого 2023 року підвищили розмір заробітної плати, тобто грошового забезпечення без урахування додаткової винагороди. Підвищення у середньому склало 8 000-10 000 гривень: найбільше отримуватимуть командири бригад. Загалом максимальні надбавки передбачені для Сил спеціальних операцій, а найменші — для Сухопутних військ. Тиловикам скасували 30 000 грн винагороди, тож загальна сума виплат для них буде у середньому на 20 000 грн меншою, ніж у 2022 році.

Заборона розповідає про зарплати, які отримуватимуть українські піхотинці у 2023 році.


Спецпризначенцям, морпіхам і штурмовикам підняли зарплати

Виплата, яку отримують українські військові, складається з двох частин:

 • щомісячне грошове забезпечення, яке призначається відповідно до посади, звання, вислуги;
 • додаткова грошова винагорода, встановлена указом президента на період воєнного стану.

Щомісячне забезпечення — це по суті зарплата, тобто завжди однакова сума. 20 січня 2023 року було затверджено новий рівень цієї частини виплати. У Сухопутних військах ЗСУ оприлюднили деталі щодо зміни розміру для трьох видів угрупувань:

 • cухопутні війська;
 • десантно-штурмові війська, морська піхота, гірсько-штурмові підрозділи;
 • Сили спеціальних операцій (ССО).

В середньому підвищення склало 10 000 грн для офіцерського складу та 8000 грн — для рядового, сержантського та старшинського. Найбільша надбавка у командирів бригад:

 • сухопутні війська — 17 200 грн;
 • штурмові війська — 14 250 грн;
 • ССО — 19 480 грн.

Найменше зарплати зростуть у рекрутів, телеграфістів та стрільців:

 • сухопутні війська — від 7 100 до 7 300 грн;
 • штурмовики — від 7 000 до 8 000;
 • ССО — від 10 990 до 12 080 гривень.
Рівень грошового забезпечення військових у 2023 році без урахування доплат. Інфографіка: Сухопутні сили ЗСУ/Facebook

Грошові винагороди для ЗСУ і МВС у 2023 році

Розмір додаткової винагороди визначається за окремою системою, тож може відрізнятися щомісяця — максимальна сума становить 100 000 гривень. Також винагороду у 2022 році отримували тиловики — максимально 30 000 гривень.

Для тих, хто бере участь у бойових діях та виконує завдання у прифронтових зонах, доплату залишили, а от у тилових військових з лютого 2023 року її забрали. Грошова винагорода не буде виплачуватися тим військовослужбовцям, які проходять службу у військових частинах та підрозділах, які не входять до складу угруповань Сил оборони або резерву головнокомандувача і перебувають поза межами районів ведення бойових дій.

«Це можуть бути навчальні центри, органи військового управління, тилові бази тощо. Якщо військовий проходить службу в підрозділі, який включений до складу цих угруповань і не перебуває в районі ведення бойових дій, але виконує спеціальні завдання згідно з наказами командира, виплати за них нараховуватимуть [йдеться про 30 000 грн]», — пояснив начальник відділу грошового забезпечення та заробітної плати Олег Рогаль.

Тож тепер розмір додаткової винагороди напряму залежить від районів перебування військовослужбовців. Як свідчать дані Сухопутних сил, з таким урізанням ті, хто служить не у прифронтових регіонах, навіть зі збільшенням ставки отримуватимуть менше, ніж у 2022 році — в середньому на 20 000 гривень.

Рівень грошового забезпечення у Сухопутних силах ЗСУ у 2023 році з урахуванням доплат за службу у зонах бойових дій. Інфографіка: Сухопутні сили ЗСУ/Facebook

Раніше Заборона розповідала про підвищення виплат для нагороджених воїнів ЗСУ. Найбільше отримують воїни зі званням Героя України, які відзначені орденом «Золота Зірка». 

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій

Нагору