'

ССО, штурмовики і сухопутні війська: які зарплати будуть у ЗСУ в 2023 році

Ilona Kivva
Автор:
  • Виплата, яку отримують українські військові, складається зі сталого щомісячного забезпечення та додаткової винагороди.
  • Доплату у 2023 році повністю забрали у тиловиків, для решти вона залишилася такою ж — максимум 100 000 гривень.
  • Мінімальне основне забезпечення з лютого-2023 складає 20 130 гривень.

Українським воїнам з лютого 2023 року підвищили розмір заробітної плати, тобто грошового забезпечення без урахування додаткової винагороди. Підвищення у середньому склало 8 000-10 000 гривень: найбільше отримуватимуть командири бригад. Загалом максимальні надбавки передбачені для Сил спеціальних операцій, а найменші — для Сухопутних військ. Тиловикам скасували 30 000 грн винагороди, тож загальна сума виплат для них буде у середньому на 20 000 грн меншою, ніж у 2022 році.

Заборона розповідає про зарплати, які отримуватимуть українські піхотинці у 2023 році.


Спецпризначенцям, морпіхам і штурмовикам підняли зарплати

Виплата, яку отримують українські військові, складається з двох частин:

  • щомісячне грошове забезпечення, яке призначається відповідно до посади, звання, вислуги;
  • додаткова грошова винагорода, встановлена указом президента на період воєнного стану.

Щомісячне забезпечення — це по суті зарплата, тобто завжди однакова сума. 20 січня 2023 року було затверджено новий рівень цієї частини виплати. У Сухопутних військах ЗСУ оприлюднили деталі щодо зміни розміру для трьох видів угрупувань:

  • cухопутні війська;
  • десантно-штурмові війська, морська піхота, гірсько-штурмові підрозділи;
  • Сили спеціальних операцій (ССО).

В середньому підвищення склало 10 000 грн для офіцерського складу та 8000 грн — для рядового, сержантського та старшинського. Найбільша надбавка у командирів бригад:

Читати більше новин в Telegram
  • сухопутні війська — 17 200 грн;
  • штурмові війська — 14 250 грн;
  • ССО — 19 480 грн.

Найменше зарплати зростуть у рекрутів, телеграфістів та стрільців:

  • сухопутні війська — від 7 100 до 7 300 грн;
  • штурмовики — від 7 000 до 8 000;
  • ССО — від 10 990 до 12 080 гривень.
Рівень грошового забезпечення військових у 2023 році без урахування доплат. Інфографіка: Сухопутні сили ЗСУ/Facebook

Грошові винагороди для ЗСУ і МВС у 2023 році

Розмір додаткової винагороди визначається за окремою системою, тож може відрізнятися щомісяця — максимальна сума становить 100 000 гривень. Також винагороду у 2022 році отримували тиловики — максимально 30 000 гривень.

Для тих, хто бере участь у бойових діях та виконує завдання у прифронтових зонах, доплату залишили, а от у тилових військових з лютого 2023 року її забрали. Грошова винагорода не буде виплачуватися тим військовослужбовцям, які проходять службу у військових частинах та підрозділах, які не входять до складу угруповань Сил оборони або резерву головнокомандувача і перебувають поза межами районів ведення бойових дій.

«Це можуть бути навчальні центри, органи військового управління, тилові бази тощо. Якщо військовий проходить службу в підрозділі, який включений до складу цих угруповань і не перебуває в районі ведення бойових дій, але виконує спеціальні завдання згідно з наказами командира, виплати за них нараховуватимуть [йдеться про 30 000 грн]», — пояснив начальник відділу грошового забезпечення та заробітної плати Олег Рогаль.

Тож тепер розмір додаткової винагороди напряму залежить від районів перебування військовослужбовців. Як свідчать дані Сухопутних сил, з таким урізанням ті, хто служить не у прифронтових регіонах, навіть зі збільшенням ставки отримуватимуть менше, ніж у 2022 році — в середньому на 20 000 гривень.

Рівень грошового забезпечення у Сухопутних силах ЗСУ у 2023 році з урахуванням доплат за службу у зонах бойових дій. Інфографіка: Сухопутні сили ЗСУ/Facebook

Раніше Заборона розповідала про підвищення виплат для нагороджених воїнів ЗСУ. Найбільше отримують воїни зі званням Героя України, які відзначені орденом «Золота Зірка». 

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій