Мене взяли «на слабо», і це була погана ідея, – Клементина Квіндт про секс-скандал в КНУ Шевченка
Історія з харасментом в одному з найвідоміших вишів країни, про який детально писала Заборона, отримала продовження: комісія Київського національного університету імені Тараса Шевченка звільнила 48-річного викладача ботаніки Інституту біології та медицини Петра Романенка, якого раніше студентки звинуватили в систематичних домаганнях.
«З урахуванням положень Етичного кодексу університетського співтовариства […], окремі дії та висловлювання доцента Романенка П. О. визнано такими, що не відповідають нормам етики науково-педагогічних працівників. Доцент Романенко П. О. наказом від 22.02.2019 року звільнений з займаної посади. Керівництву ННЦ «Інститут біології і медицини» та керівнику літньої практики у Канівському природному заповіднику вказано на недоліки, допущені під час проведення практики», – ідеться у повідомленні на сайті ВНЗ.
Ректорат університету також наголосив на відсутності будь-яких планів щодо скасування навчальних практик, у тому числі в Канівському природному заповіднику, закликавши громадськість дотримуватися інформаційної безпеки та не послуговуватися неперевіреними чутками.
Студентка 2-го курсу Клементина Квіндт, яка першою ініціювала винесення проблеми у публічну площину, також прокоментувала цю подію на своїй Facebook-сторінці.
У розмові із Забороною Клементина каже, що зраділа цій новині, але зупинятися не збирається: «Мене взяли на слабо. І це була погана ідея. Далі – поліція, йде розслідування, готується позов до суду проти Романенка та адміністрації ННЦ (Навчально-науковий центр «Інститут біології та медицини» КНУ – прим.). Зрозумійте правильно: все це тривало 15 років. 15 років домагань та замовчування насильства! Відповідальність за все це мають нести усі причетні – у тому числі і ті, хто покривав харасмент, не вірив постраждалим».
Звільнений же Романенко заявив виданню theБабель, що не знає про рішення комісії, оскільки перебуває на лікуванні і «йому рекомендували лікарі не читати та не звертати увагу на пов’язане з цим».
Викладач вважає, що рішення комісії не має ніякої юридичної сили і він, швидше за все, звільниться за власним бажанням. Романенко поки що не певний, чи буде оскаржувати це рішення.
Звинувачення на свою адресу чоловік назвав «цькуванням, придуманим кимось і для когось». Водночас стверджує, що звернутися до суду через наклеп не може, адже у студентки Квіндт нібито немає прописки. Сама ж студентка пояснила, що є внутрішньо переміщеною особою, – її рідне місто Сімферополь зараз перебуває під російською окупацією.
Викладач ботаніки Інституту біології та медицини КНУ Петро Романенко гадав, що мацати студенток і жартувати про кунілінгус та «цюцюрку» – нормально. Але знайшлася Клементина Квіндт, яка вирішила пояснити, що таке харасмент і чому це погано. Що було далі, читайте в історії Клементина і ботанік. Як студентка пояснила викладачу, що таке харасмент і чому це погано на Забороні.
Підписуйтесь на наш телеграм-канал – оперативно і коротко про важливе.