Липень 2023 року стане найгарячішим за 45 років: про що це нам каже
- Спека сезонного явища Ель-Ніньйо б’є рекорди. Поки що найтеплішим стало 4 липня, але, кажуть вчені, ще все попереду.
- Протягом наступних 10 років глобальне потепління може перевищити 1.5°C. Це тільки здається, що небагато.
- Наслідки спричинять продовольчу кризу: ціни на продукти зростуть в середньому на 20%.
Негативні ефекти від природного підвищення температури підсилюються кліматичними змінами. Атмосфера планети вже підігріта спалюванням викопного палива, тому посилення спеки не зупинити: можна лише сповільнити темп.
Заборона розповідає про поступове нагрівання Землі.
Температурні рекорди: Ла-Нінья та Ель-Ніньйо
Історичний рекорд середньої світової температури вчені задокументували 4 липня 2023 року — 17.18°C. Метеорологи стверджують, що пік ще попереду, повідомляє Associated Press.
«Зараз природне явище Ла-Нінья поступається Ель-Ніньйо. Перше характеризується охолодженням океану і було протидією глобальному потеплінню. Друге ж несе зворотний ефект — підвищується температура океанів, а з нею і світова. Раніше найспекотніший день за всю історію спостережень був у 2016 році. Теж під час сезону Ель-Ніньйо, коли середня глобальна температура досягла 16.92°C», — зазначають у виданні.
На аномально високу температуру вплинули також кліматичні зміни, викликані діяльністю людини. Найбільше підігріло атмосферу спалювання викопного палива: вугілля, природного газу та нафти. На планеті тепер теплішає на 0.25°C за десятиліття: саме тому нові температурні рекорди відбуваються постійно. Протягом наступних 10 років глобальне потепління може перевищити 1.5°C. Після цієї межі люди не зможуть адаптуватися до спричинених кліматичними змінами катастроф.
Читати більше новин в TelegramЖарка погода: наслідки для Землі
Спека вплине на різні аспекти життя, але найбільше вдарить по цінах. Посуха спричинила падіння рівня Панамського каналу, що змусило судна перевозити легші вантажі, аби не сісти на мілину. Менша завантаженість барж — вищі ціни за доставку товарів. Зокрема, вартість продуктів харчування, за прогнозами, може зрости на 20% або більше.
До причин додаються зміни погодних умов також є явною загрозою для сільськогосподарського виробництва в ключових зонах. Так, рекордні температури призведуть до різкого зменшення урожайності рису майже в усіх азіатських країнах. У Перу висока температура повітря може перешкоджати фазі дозрівання фруктів та створить умови для появи більшої кількості шкідників. У Канаді постраждає сфера розведення лосося, оскільки підвищення температури океану, негативно впливає на ріст і розмноження риби.
Окрім цього, спека та засуха впливають на виробництво енергії в країнах Латинської Америки, таких як Бразилія, Колумбія та Венесуела. Вони значною мірою покладаються на світло від гідроелектростанцій: відсутність достатнього рівня води призведе до дефіциту електроенергії.
Раніше Заборона розповідала про потепління Тихого океану через Ель-Ніньйо: цей сезон створить серйозні небезпеки для глобальної економіки та клімату.
Читати більше новин в Telegram