Politico назвало топ-9 руйнівників 2024 року: хто і як впливатиме на політику в Європі найбільше
- Щороку американське видання Politico складає рейтинг найвпливовіших людей Європи. У 2024 його очолив Дональд Туск.
- Головною ‘руйнівницею’ визнано очільницю центрального банку Росії Ельвіру Набіулліну.
- Проросійські політики також опинились у рейтингу.
Майбутнє європейської політики будуть визначати переважно праві погляди. Вони вже зараз набирають популярності, маніпулюючи невдоволенням міграційною політикою в Європі.
Заборона розповідає про тих, хто, на думку Politico, впливатиме на політику ЄС.
Politico 28: список 2024
Видання Politico презентувало рейтинг найвпливовіших політиків 2024 року в Європі. На цей раз тема топу: «Чи зможуть помірковані європейські лідери відкинути маргіналів». До списку потрапили 28 політиків, яких поділили на три групи. Очолив рейтинг найвпливовіший європеєць і майбутній голова уряду Польщі — Дональд Туск.
«Ми розділили рейтинг на три частини: виконавці (ті, хто має виконавчу владу), мрійники (ті, хто представляє ідею) і руйнівники (ті, хто може перевернути гру несподіваним чином). Як завжди, включення до топу — це не підтримка чи нагорода. Цей список базується на досвіді нашої редакції та не тільки. Він дає миттєве уявлення про те, хто, схоже, буде формувати політику та політику в наступному році», — йдеться в описі рейтингу від Politico.
Список виконавців очолює прем’єр-міністрка Італії Джорджія Мелоні, руйнівників — голова центробанку РФ Ельвіра Набіулліна, а мрійників — Володимир Зеленський (в попередньому рейтингу був найвпливовішим європейцем).
Читати більше новин в TelegramПрокремлівські руйнівники Європи: Набіулліна, Орбан, Іванішвілі
Рейтинг руйнівників очолила Ельвіра Набіулліна — голова ЦБ РФ. Politico приписує їй заслуги з утримування російської економіки на плаву під дією світових санкцій. Вона є співучасницею війни в Україні, бо саме її дії допомагають Росії продовжувати війну.
«У 2024 році Набіулліній доведеться зіткнутися з новими викликами, оскільки її починають все більше критикувати всередині РФ. Її майбутнє як голови центрального банку залишається невизначеним», — зазначають аналітики видання.
Одіозний прем’єр Угорщини Віктор Орбан отримає ще більше влади, оскільки його країна у 2024 році очолюватиме Раду ЄС. Він втрачає союзника Польщу, оскільки в країні може встановитись більш проєвропейський уряд, проте отримує нового — Нідерланди. Його друг Ґерт Вілдерс може очолити уряд, і це створить потужну коаліцію всередині ЄС. Це може підірвати єдність країн із середини.
Бідзіна Іванішвілі — найбільший олігарх Грузії, чиї статки складають третину ВВП країни. Його проросійський вплив на політику всередині країни може призвести до відходу країни від євроінтеграції та погіршення ситуації з правами людини, верховенством права та демократії. І хоча переважна більшість грузин підтримує членство в ЄС, Іванішвілі має ресурс не дозволити країні рухатися в цьому напрямку, всупереч серйозному опору з боку народу.
Сепаратисти: тенденція в Європі
Карлес Пучдемон — другий в рейтингу руйнівників. Колишній президент Каталонії та лідер каталонського сепаратистського руху прагне відокремити Каталонію від Іспанії. Пучдемон останні роки провів переховуючись у Бельгії за визнаний незаконним референдум 2017 року. Саме Пучдемон — вирішальна фігура в іспанській політиці тому, що без підтримки його партії Junts новому уряду меншості Педро Санчеса важко ухвалювати будь-які законопроєкти.
Том Ван Грікен — лідер ультраправої партії Vlaams Belang Бельгії займає шосте місце в рейтингу руйнівників. Він прагне відокремити Фландрію від країни, користуючись питанням мігрантів, щоб заручитись підтримкою виборців. Політик поступово пом’якшує свою риторику, щоб утворити коаліцію з іншою націоналістичною партією N-VA. Якщо Vlaams Belang, яка вже є найбільшою політичною силою в країні, вдасться перемогти на виборах у 2024 році, це може припинити існування Бельгії в теперішньому вигляді, вважають в Politico.
Раніше Заборона розповідала про важливі зміни для вступу України в ЄС: необхідно провести судову реформу та змінити законодавство щодо нацменшин.
Читати більше новин в Telegram