- Еммануель Макрон заявив, що українські захисники отримають близько 40 ракет великої дальності SCALP і кілька сотень неназваних бомб.
- Києву вже передавали близько 50 SCALP. Це крилата ракета, призначена для ураження найзахищеніших стаціонарних об’єктів, таких як авіабази, радіолокаційні установки, вузли зв’язку та портові споруди.
- Другим типом зброї, яку планують надати українським воїнам, будуть високоточні AASM Hammer.
AASM Hammer — це фактично бомба, але зі спеціальним комплектом, який значно збільшує дальність використання та точність. Носова частина може мати три режими наведення, два з яких передбачають додавання тепловізійної чи напівактивної лазерної системи самонаведення. Однією з найважливіших особливостей є те, що такі снаряди можна скидати з відносно безпечної дальності.
Заборона розповідає про французьку розробку.
Макрон пообіцяв Києву зброю: що дадуть у лютому-2024
Президент Франції Еммануель Макрон заявив, що у лютому 2024 року відвідає Україну, щоб завершити двосторонню угоду про гарантії безпеки. Згідно з нею Париж постачатиме ЗСУ більш досконалу зброю, включаючи крилаті ракети великої дальності.
Лідер країни також додав, що найближчими тижнями, тобто орієнтовно у лютому, українські захисники отримають:
- близько 40 ракет великої дальності SCALP;
- кілька сотень неназваних бомб.
Франція вже поставила Києву близько 50 ракет SCALP. Це спільна розробка Британії та Франції (у Британії мають назву Storm Shadow, але технічно не відрізняються). Крилата ракета призначена для ураження найзахищеніших стаціонарних об’єктів, таких як авіабази, радіолокаційні установки, вузли зв’язку та портові споруди. Вона створювалася з використанням технології стелс (зниження помітності), оснащена довершеною системою наведення і потужною бойовою частиною масою 450 кілограмів.
Читати більше новин в TelegramВзагалі снаряд розробляли для запуску з західних винищувачів. Жодного з таких немає на озброєнні України, тому боєприпаси адаптували до запуску з фронтового бомбардувальника Су-24М.
Це вкрай точна зброя, яка може вражати цілі за будь-яких погодних умов вдень і вночі. Є два варіанти дальності:
- до 250 км — експортний варіант;
- до 560 км — у варіанті для армій Франції та Британії.
Навіть при зоні ураження у 250 км вони захоплюють цілу низку вкрай важливих цілей, особливо під час контрнаступу.
«Починаючи зі складів із боєприпасами, командних пунктів, центрів зв’язку, які росіяни відтягли за радіус у 80 км, щоб їх не міг дістати HIMARS. Закінчуючи аеродромами, на яких базується тактична авіація. Не стратегічна, як в Енгельсі, а саме тактична. Це не означає, що ЗСУ битимуть від кордону на 250 км — максимальна дальність використовується, щоб побудувати складний маршрут для обходу ППО. Тож там буде менша дальність, але її вистачить до певних аеродромів», — пояснив головний редактор Defense Express Олег Катков.
Зокрема, завдяки SCALP вдалося знищити низку російських військових об’єктів, у тому числі в зонах із щільним прикриттям зенітних ракетних комплексів: в Луганську, Бердянську, Маріуполі, по мостах через Чонгарську протоку.
AASM Hammer: що за зброя
Другим типом зброї, яку планують надати українським воїнам, можуть бути високоточні гібриди бомб та ракет AASM Hammer від оборонної компанії Safran, припустили у Defense Express.
«Навряд передача звичайних бомб була б оголошена. Зрештою взагалі використання звичайних бомб у теперішніх реаліях фронту можливо. Але у Франції є вкрай цікава серійна розробка, передача якої Україні має сенс та цілком варта оголошенню президентом країни [AASM Hammer]. Фактично це все ж таки бомба, при цьому звичайна, але зі спеціальним комплектом, який значно збільшує дальність використання та точність», — кажуть експерти з озброєння.
18 січня міністр оборони Франції Себастьян Лекорню підтвердив передачу ЗСУ AASM Hammer (A2SM). Україна щомісяця отримуватиме близько 50 таких гібридних бомб. Їх інтегрують у наявні в Україні радянські літаки.
По суті це спеціальний комплект (як JDAM), який складається з двох частин:
- хвостова Range Extension Kit (REK), що може оснащуватись твердопаливним реактивним двигуном;
- носова, яка є у трьох варіантах наведення: суто супутникове, а також з додавання тепловізійної чи напівактивної лазерної системи самонаведення.
Основою є бомби 125, 250, 500 і 1000 кілограмів. Однією з корисних особливостей комплекту є функція повітряного підриву.
Задекларована дальність складає понад 70 км, що дозволяє скидати снаряди на відносно безпечній відстані від цілі. Однак на практиці все залежить від висоти польоту.
«Сказати за нею абсолютно точно, яка дальність вAASM Hammer при скиданні з малої висоти неможливо, але вона позначена на межі дії ЗРК середньої дії. Скільки саме мається на увазі Safran невідомо, але це умовний діапазон від 20 до 100 кілометрів», — пояснили у Defense Express.
Носіями бомб-гібридів можуть бути західні винищувачі Rafale, F-16, Mirage 2000 та Mirage F1. На останні три для цього додатково встановлюють систему Hasas (Hammer Stand Alone System). При цьому Інді інтегрує їх під свої багатоцільові винищувачі Tejas, тож адаптувати їх можна і до інших бортів.
Раніше Заборона розповідала про американські супермодулі JDAM-ER. Це електронне обладнання, яке встановлюється на снаряди і робить їх високоточними. А от версія ER дозволяє ще й перетворити їх на плануючі.
Читати більше новин в Telegram