РФ модернізувала ракети Х-101: у чому їх головна небезпека
Росіяни швидко вчаться на своїх помилках, зокрема, удосконалюють зброю. Так, ракети Х-101, які ворог застосовував у 2022 році, відрізняються від тих, що запускали пізніше, каже представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України (ГУР МО) Вадим Скібіцький.
«Ворог вчиться, вчиться досить таки швидко. Я вам просто наведу приклад: крилаті ракети Х-10. Це ракета вже з активною системою радіоелектронної боротьби, з активним захистом, тепловими пастками, тощо. Ми маємо розвивати все: і протиповітряну оборону, і дбати про захист ВПК, і щоб він давав продукцію, і ми маємо вживати, зокрема, і контрнаступальних заходів для того, щоб не допустити втрат територій. І досвід 2023 року нам це показав», — сказав представник ГУР у межах дискусійної програми в Давосі.
Про перші вдосконалення ракети стало відомо ще на початку 2023 року. Розслідувачі помітили незвичний елемент, якого немає у базовій комплектації снаряда. Блок дуже нагадує станцію встановлення перешкод.
Вони з’ясували, що це була станція відстрілу теплових пасток, призначена для протидії інфрачервоним головкам самонаведення, які стоять на сучасних ППО-снарядах.
Загалом навіть без удосконалень Х-101 — крилата малопомітна ракета повітряного базування. Такі боєприпаси переносять і запускають російські бомбардувальники Ту-160М та Ту-95МСМ. Вони оснащені 400-450 кг бойовою частиною (БЧ) і мають дальність стрільби 3 000 кілометрів. Сама ракета важить 2200-2400 кілограмів.
Її базової точності достатньо для ураження інфраструктурних цілей, для чого РФ в основному і використовує зброю в Україні. Також ракета має функцію перенацілювання, тому її можна використовувати для ураження рухомих цілей.