Сенат США підтримав виділення коштів для України: це не фінал
Сенатори Сполучених Штатів 8 лютого змогли зібрати необхідну кількість голосів за законопроєкт, що включає допомогу Україні, Ізраїлю та Тайваню, пише Голос Америки.
Процедурну пропозицію підтримали 67 членів Сенату, проти висловились 32. Це означає, що документ набрав необхідну кількість для подальшого просування (треба не менше 60).
Акт передбачає виділення фінансової підтримки країнам-партнерам, зокрема:
- $60.1 млрд для України;
- $14.1 млрд для Ізраїлю;
- $10 млрд на гуманітарну допомогу цивільним особам у глобальних конфліктах.
Водночас міграційну політику (укріплення кордонів), яка викликала стільки суперечок серед республіканців, у цей законопроєкт не включали.
Подальша доля пакета допомоги невизначена, адже це тільки процедурне голосування. Тепер сенатори обговорять правки і винесуть акт на підсумкове голосування. У разі успіху наступний крок — затвердження у Палаті представників. Значна частина республіканців у нижній палаті Конгресу виступає проти підтримки України, тому проходження там буде чи не найскладнішим. Конгрес не ухвалив жодної значної допомоги Києву після того, як республіканці взяли під контроль Палату представників у січні 2023 року.
Напередодні сенатори США провалили голосування за законопроєкт, що передбачав виділення фінансової допомоги Україні разом із посиленням міграційної політики.