Читаєте зараз
Сенат США провалив законопроєкт про допомогу Україні, але є план Б

Сенат США провалив законопроєкт про допомогу Україні, але є план Б

Ilona Kivva
Автор:

Сенатори Сполучених Штатів 7 лютого не проголосували за законопроєкт, що передбачав посилення міграційної політики та виділення фінансової допомоги Україні, Ізраїлю і Тайваню, пише CNN.

Під час голосування документ не набрав необхідних 60 голосів: його підтримали 49 сенаторів, проти були 50 (блокували в основному республіканці). Президент Джо Байден виступив з критикою республіканців.

Очікується, що 8 лютого відбудеться ще одне голосування. Цього разу питання про надання пакета екстреної допомоги Україні та Ізраїлю ухвалюватимуть без урахування міграційних положень. Пакет передбачає фінансування війська на суму $96 мільярдів. Документ також має схвалити Палата представників.

Цікаво, що виділення додаткового фінансування на посилення безпеки на кордонах США було однією з вимог республіканців, однак коли норму таки включили в один із актів, він піддався серйозній критиці. Одна з причин — недостатня сума. При цьому деякі політичні оглядачі схиляються до думки, що республіканці банально підігрують Трампу, який використовує війну в Україні у передвиборчій риториці.

Днями у Палаті представників США провалився інший законопроєкт про надання військової допомоги Ізраїлю. Спікер Майк Джонсон хотів відокремити країну від інших пріоритетів нацбезпеки, включаючи підтримку України.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій