Вірменія заморозила свою участь в ОДКБ: що це за договір простими словами
Членство Вірменії в Організації договору про колективну безпеку, де домінуючу роль відігравала Росія, призупинено, сказав прем’єр-міністр Нікол Пашинян в інтерв’ю France24.
Декілька місяців тому РФ нібито відкрито закликала вірменське населення до повалення влади. Пропаганда з Москви проти нього не слабшає, додав Пашинян.
Голова уряду особливо стурбований викраденням дезертира Дмитрія Сетракова російськими солдатами у Вірменії. Чоловік заключив контракт з армією РФ, але після початку повномасштабного вторгнення виїхав з країни. Пашинян підкреслив, що Вірменія не потерпить незаконних дій на своїй території та попередив про наслідки в разі недотримання вимог Єревану.
При цьому питання про збереження російської військової бази у Вірменії не стоїть на порядку денному, додав посадовець.
ОДКБ — це організація колективної безпеки, започаткована в 1992 році. До неї офіційно входять такі держави: Росія, Білорусь, Казахстан, Киргизстан, Таджикистан, та (тепер суто технічно) Вірменія. У статуті прописано, що учасники пов’язані союзницькими відносинами у зовнішньополітичній, військовій та військово-технічній сферах.
Країни ОДКБ можуть створювати спільні військові сили та розбудовувати військову інфраструктуру для спільного використання. Вони разом мають боротися проти тероризму, наркозлочинності та інших типів загроз, проводити навчання. Тобто у теорії РФ навіть може залучати держави до своїх військових операцій.
Росія очолює організацію, оскільки вона єдина ядерна держава в її складі, а також має найчисленніші і найкраще підготовлені збройні сили. Також РФ має військові бази або військові об’єкти на території інших учасників організації.