Читаєте зараз
Вірменія заморозила свою участь в ОДКБ: що це за договір простими словами

Вірменія заморозила свою участь в ОДКБ: що це за договір простими словами

Ilona Kivva
Автор:

Членство Вірменії в Організації договору про колективну безпеку, де домінуючу роль відігравала Росія, призупинено, сказав прем’єр-міністр Нікол Пашинян в інтерв’ю France24.

Декілька місяців тому РФ нібито відкрито закликала вірменське населення до повалення влади. Пропаганда з Москви проти нього не слабшає, додав Пашинян.

Голова уряду особливо стурбований викраденням дезертира Дмитрія Сетракова російськими солдатами у Вірменії. Чоловік заключив контракт з армією РФ, але після початку повномасштабного вторгнення виїхав з країни. Пашинян підкреслив, що Вірменія не потерпить незаконних дій на своїй території та попередив про наслідки в разі недотримання вимог Єревану.

При цьому питання про збереження російської військової бази у Вірменії не стоїть на порядку денному, додав посадовець.  

ОДКБ — це організація колективної безпеки, започаткована в 1992 році. До неї офіційно входять такі держави: Росія, Білорусь, Казахстан, Киргизстан, Таджикистан, та (тепер суто технічно) Вірменія. У статуті прописано, що учасники пов’язані союзницькими відносинами у зовнішньополітичній, військовій та військово-технічній сферах.

Країни ОДКБ можуть створювати спільні військові сили та розбудовувати військову інфраструктуру для спільного використання. Вони разом мають боротися проти тероризму, наркозлочинності та інших типів загроз, проводити навчання. Тобто у теорії РФ навіть може залучати держави до своїх військових операцій.

Росія очолює організацію, оскільки вона єдина ядерна держава в її складі, а також має найчисленніші і найкраще підготовлені збройні сили. Також РФ має військові бази або військові об’єкти на території інших учасників організації.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій