Читаєте зараз
Британія переконує Німеччину передати ЗСУ Taurus, але придумала і план Б

Британія переконує Німеччину передати ЗСУ Taurus, але придумала і план Б

Ilona Kivva
Автор:

Британський уряд закликав Німеччину надати Україні далекобійні ракети. Лондон намагається переконати Олафа Шольца, який блокує можливі постачання такого озброєння, пише Bloomberg.

Шольц виключив відправлення ракет Taurus в Україну у лютому-2024. Він пояснив, що зброя з радіусом дії у декілька сотень км за неправильного використання може вразити цілі у Москві. Це означатиме, що Німеччина братиме безпосередню участь у війні з Росією, вважає політик. 

Міністри Великої Британії вже не раз пропонували німецькому канцлеру укласти угоду, в рамках якої Лондон надав би Україні більше ракет Storm Shadow, а Німеччина своєю чергою надала уряду Сунака ракети Taurus. Річ у тім, що Тауруси вкрай подібні до Storm Shadow та SCALP-EG, оскільки ці всі три ракети розроблялись в рамках спільного проєкту. Усі три розробляла корпорація MBDA. Основні технічні характеристики ідентичні: стартова маса, маса БЧ, довжина і ширина фюзеляжу, швидкість польоту (дозвукова). Ключова відмінність — дальність польоту. Британські ракети, як і французькі SCALP (багато експертів взагалі називають їх однією ракетою, адже розроблялися спільно і одночасно, просто взяті на озброєння різними країнами) б’ють на відстань близько 250 км, тоді як Тауруси здатні вражати цілі за 500 кілометрів.

В лютому 2024 року за рекомендацію надати Україні системи дальньої дії для ураження тилу Росії проголосував парламент Німеччини. Фактично єдиною такою зброєю в арсенілі Бундесверу є Taurus KEPD 350/150 — німецько-шведська крилата ракета класу «повітря-земля». Максимальна дальність польоту складає понад 500 км, але на експорт продається варіант 350K-2 із дальністю близько 300-400 кілометрів.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій