Читаєте зараз
ЗСУ можуть таки передати німецькі Taurus: чому Україна їх так чекає

ЗСУ можуть таки передати німецькі Taurus: чому Україна їх так чекає

Ilona Kivva
Автор:

Парламент Німеччини проголосував за рекомендацію надати Україні системи дальньої дії для нанесення точкових ударів глибоко у тилу Росії. Йдеться про крилаті авіаційні ракети TAURUS, повідомив заступник голови Комітету національної безпеки та оборони ВРУ Єгор Чернєв. 

«Це — коаліційний документ, на відміну від опозиційного, який відхилили сьогодні трохи раніше. Надалі рішення — за канцлером Федеративної Республіки Німеччини Олафом Шольцем», — пояснив він.

Taurus KEPD 350/150 — це німецько-шведська крилата ракета класу «повітря-земля», яка створювалася оборонними підприємствами MBDA Deutschland та Saab Bofors Dynamics AB. Розробка почалася у 1994 році, а перший випробувальний політ був у 1999 році. 

Боєприпас оснащено турбореактивним двигуном Williams International P8300-15. Максимальна дальність польоту складає понад 500 км, але на експорт продається варіант 350K-2 із дальністю близько 300-400 кілометрів.

Снаряди мають бойову частину типу MEPHISTO. Вона була спеціально розроблена для ефективного проникнення через бетон та важкі породи ґрунту. Загальна маса БЧ із зарядами в корпусі (кумулятивним та фугасним) становить 480 кілограмів. Також встановлено сучасні системи навігації та самонаведення.

Ще одна особливість — алгоритм роботи системи підриву бойової частини. Крім стандартної програми, яка здійснює підрив після влучання, можна налаштувати одночасний підрив кумулятивної та фугасної частини заряду для повітряного, а не підземного вибуху. Теоретично це означає, що вибух можна запрограмувати навіть на конкретному поверсі будівлі при влучанні, чи на конкретній глибині. 

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій