Чоловіки з України одержуватимуть паспорти за кордоном за новими правилами: які зміни
- Кабмін України 16 серпня ухвалив постанову, яка передбачає зміни під час оформлення паспортів для військовозобов’язаних українців.
- Відтепер військово-облікові документи чоловіків 18-60 років мають бути внесені до реєстру Оберіг та пройти перевірку.
- Все це відбуватиметься автоматично.
Є важливий момент: українці, які звернулися до паспортного сервісу за кордоном для оформлення або обміну паспорта, можуть подати документи навіть без запису в реєстрі. Втім, отримати готовий документ можливо виключно лише після внесення відповідної інформації до Оберега.
Заборона розповідає про порядок отримання паспортів для чоловіків за кордоном.
Посвідчення особи за кордоном: як отримати українцям
Новий порядок видачі паспортів чоловікам віком від 18 до 60 років, які перебувають за кордоном, Кабінет міністрів ухвалив постановою №932 від 16 серпня 2024 року. Згідно з актом, під час оформлення паспорта громадянина України та закордонного паспорта необхідні військово-облікові документи (ВОД).
Тепер працівники закордонних установ перевірятимуть дійсність ВОД через електронну систему взаємодії між Демографічним реєстром — інструментом Державної міграційної служби (ДМС), та реєстром Оберіг, пише Visit Ukraine.
Чоловіки, які розпочали процедуру оформлення паспорта до набрання чинності закону про мобілізацію, зможуть отримати його лише після пред’явлення військово-облікового документа та проходження перевірки через реєстри.
Читати більше новин в TelegramВодночас ті, хто звернувся до паспортного сервісу за кордоном для оформлення або обміну паспорта, можуть подати документи навіть без запису в «Оберіг». Проте отримати готовий паспорт зможуть лише після того, як відповідний запис внесуть до реєстру.
Важливо! Українців, які перебувають в інших країнах, автоматично поставлять на військовий облік без необхідності проходження військово-лікарської комісії (ВЛК).
Реєстр Оберіг та військово-обліковий документ: які дані вноситимуть
Державна міграційна служба включає до переліку відомостей:
- прізвище, ім’я, по батькові;
- дату народження;
- стать;
- місце проживання та місце перебування;
- реквізити паспорта або інших документів, що дають право на перетин кордону;
- реєстраційний номер облікової картки платника податків та номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (ЄДДР) за наявності;
- інформація про оформлення документів для виїзду за кордон на постійне проживання, залишення на постійне проживання за кордоном, або повернення в Україну;
- дата останнього виїзду за межі України;
- відомості про смерть або оголошення людини померлою.
Якщо реєстр Оберіг покаже, що військово-обліковий документ недійсний, паспортний сервіс відмовить в оформленні документа. Про це повідомлять телефоном чи електронною поштою. У випадку відсутності інформації про чоловіка у реєстрі закордонне відомство прийме його заявку без необхідності пред’явлення ВОД. Але видадуть паспорт все одно після того, як запис внесуть до Оберега.
Після внесення до ЄДДР інформації щодо людей, про яких запис був відсутній, ДМС формує перелік таких громадян і передає їх до Міністерства оборони України. А Міноборони вже вносить ці дані до реєстру Оберіг. Завдяки процедурі проходити медогляд для внесення запису до реєстру не потрібно.
Очікується, що новий порядок, затверджений Кабміном, спростить оформлення паспортів для чоловіків за кордоном. Приймання документів стане прозорішим, а перевірки та внесення даних — автоматизованими й менш бюрократичними.
Раніше Заборона розповідала про спрощення подачі заявок на участь у програмі єВідновлення. Серед іншого, витяг про несудимість тепер можна буде замовити в Дії.
Читати більше новин в Telegram