Повістка у «Дії»? Міноборони анонсувало запуск онлайн-сервісів для військовозобов’язаних
- Система електронної реєстрації військових в Україні запрацює у 2022-2023 році.
- Військовозобов’язані, призовники та резервісти уже зараз можуть в тестовому режимі змінити своє місце реєстрації.
- Вже у 2022 році ветерани зможуть дізнаватися про пільги і зміну свого статусу через «Дію».
У Міністерстві оборони України анонсували, що у «Дії» з’явиться можливість надання адміністративних е-послуг для військовослужбовців. Міноборони спільно з Мінцифрою планують зробити так, щоб громадяни могли отримувати державні послуги щодо виконання ними військового обов’язку в електронному вигляді, а не на папері.
Заборона розповідає про е-послуги, що впроваджуються для військовозобов’язаних громадян України.
MilitaryID у «Дії»: що це і коли запуск
29 жовтня 2021 року міністр оборони України Андрій Таран заявив про створення у «Дії» електронних послуг для громадян щодо виконання ними військового обов’язку.
Застосунок планують доповнити інформацію з Єдиного держреєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів. За словами Тарана, реалізація проєкту запланована протягом 2022-2023 років. Він матиме назву — електронний центр комплектування та соціальної підтримки (Е-ТЦК).
«Закладено засади для цифровізації процесів військового обліку. Це дозволить у короткостроковій перспективі замість паперового документа мати MilitaryID-номер. Він формуватиметься при внесенні даних людини до реєстру у вигляді унікального запису», — зазначив Таран.
Читати більше новин в TelegramОчікується, що через «Дію» можна буде змінити реєстрацію місця проживання, або дізнатися про включення особи до реєстру — номер облікового запису тощо.
Також Таран додав, що Міноборони проводить інтеграцію з іншими держреєстрами.
«Триває процес інтеграції з базами Державної міграційної служби України, а далі — черга до реєстрів інших держорганів. Громадяни одразу у своєму смартфоні отримуватимуть державні послуги щодо військового обов’язку без черг та корупційних ризиків», — підсумував міністр оборони.
Зміна місця прописки у «Дії»
2 вересня 2021 року в Міноборони повідомили, що у «Дії» в тестовому режимі запрацювала функція «Є-реєстрація» — сервіс для призовників, військовозобов’язаних і резервістів щодо зміни місця реєстрації.
«Це нововведення стосується тих людей, які внесені до Єдиного державного реєстру і в кого є наявні та правильно оформлені всі необхідні документи. Наразі ця система доступна лише для власників ID-карток», — розповіли у Директораті політики цифрової трансформації Міністерства оборони України, який здійснює впровадження цієї системи.
Алгоритм зміни місця прописки такий: громадяни призовного віку, військовозобов’язані чи резервісти заходять на портал «Дія», заповнюють заяву та вносять дані. Після перевірки інформації дані про нове місце реєстрації передаються до територіальних центрів надання адміністративних послуг.
«Електронна послуга “Є-реєстрація” поки що працює у тестовому режимі в кількох містах Україні: Харкові, Вінниці, Луцьку, Рівному, Маріуполі, Кривому Розі, а також у Києві. Наше завдання — у майбутньому максимально адаптувати новий сервіс у технічному плані під реалії сьогодення та відійти від печаток у документах», — пояснили в Директораті.
«Дія» для ветеранів: пільги та статуси
Уперше про можливе формування електронного посвідчення ветерана в «Дії» заговорили наприкінці 2020 року. Про це заявили у Міністерстві в справах ветеранів.
«Проговорили технічну можливість надання інформації до інших інформаційних систем. Зокрема, формування електронного посвідчення ветерана в мобільному застосунку “Дія”», — йдеться у повідомленні.
21 лютого 2021 року в Україні з’явився сервіс «е-Ветеран», метою якого є збільшення поінформованості ветеранської спільноти щодо пільг і послуг та покращення системи користування ними.
«Відтепер за допомогою звичайного смартфона, ПК чи ноутбука можна отримати інформацію про санаторно-курортні заклади та суб’єкти надання послуг із психологічної реабілітації, які працюють з ветеранами», — повідомила пресслужба Міністерства.
15 вересня 2021 року міністр цифрової трансформації Михайло Федоров анонсував у «Дії» сервіси для ветеранів. За його словами, вони мають запрацювати у 2022 році.
«У “Дії” ветеранам, щодо яких є відомості в реєстрах, буде доступний розділ з інформацією про їхні статуси та пільги. Працюємо з іншими міністерствами, щоб інтегрувати всі чинні державні реєстри, а їх близько 16. Це стане початком для подальшої реалізації нових сервісів і дозволить ветеранам усіх категорій користуватися перевагами цифрових послуг», — зазначив Федоров.
Міністр наголосив, що в Україні зараз понад 400 тис. учасників війни, а разом з учасниками Другої світової війни, членами сімей загиблих, учасників бойових дій в інших державах — приблизно 1,2 млн громадян.
Раніше Заборона розповідала про створення в Україні фейкової «Дії».
Читати більше новин в Telegram