Успішна клініка сурогатного материнства, шлюб з українкою. СБУ розкрила шахрайську схему
- Українські спецслужбовці викрили злочинну схему на програмі сурогатного материнства.
- Ділки ошукали щонайменше 50 іноземців та українців.
- Учасникам схеми загрожує від 5 до 12 років позбавлення волі.
У Вінницькій області працівники Служби безпеки України (СБУ) викрили міжнародну шахрайську схему з надання фіктивних послуг за програмою сурогатного материнства. Жертвами схеми стали щонайменше 50 іноземців і громадян України, на яких зловмисники заробили близько $1 мільйона.
Заборона розповідає про те, як шахраї обманювали людей на програмі сурогатного материнства.
Викриття схеми сурогатного материнства
СБУ викрила міжнародний злочинний бізнес з надання фіктивних послуг за програмою сурогатного материнства у Вінницькій області. За даними відомства, зловмисники створили кілька приватних компаній, зокрема і псевдоклініку, в якої немає ані лікарів, ані ліцензії на ведення медичної практики.
За свої послуги шахраї брали $30-50 тисяч. Загалом, ошукавши щонайменше 50 іноземців і громадян України, яких зловмисники знайшли через інтернет, своїм творцям схема принесла близько $1 мільйона.
Як пише пресслужба, організатору схеми та його спільниці правоохоронці оголосили підозру у вчиненні злочину за ч. 4 ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу (КК) України. Слідчі дії щодо виявлення усіх причетних осіб, а також вчинення інших злочинів, зокрема за ч. 2 ст. 149 (торгівля людьми або інша незаконна угода щодо людини) КК України, досі тривають. За обома статтями передбачено покарання у вигляді від 5 до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Читати більше новин в TelegramЯк працювала шахрайська схема сурогатного материнства
Суть схеми полягала у тому, що зловмисники пропонували клієнтам повний пакет послуг для участі у програмі сурогатного материнства, зокрема:
- укладення фіктивного шлюбу;
- внесення свідомо неправдивих даних до медичних документів;
- пошук сурогатних матерів.
Однак насправді ділки лише вдавали з себе професійну компанію і надавали клієнтам неправдиві дані, а після отримання грошей просто зникали.
«Після отримання повної оплати або більшої її частини, зловмисники припиняли спілкування з клієнтами. Лише в поодиноких випадках для громадян, які вважали, що брали участь у програмі допоміжних репродуктивних технологій, сурогатні матері народжували дітей», — зазначає пресслужба СБУ.
Своїх жертв шахраї шукали через інтернет, розміщуючи неправдиву інформацію про нібито успішну діяльність «провідної медичної клініки».
Під час обшуків спецслужбовці виявили:
- медичну документацію з підтвердженням протиправної діяльності;
- свідоцтва про одруження іноземців з громадянками України;
- договори з іноземними громадянами про надання посередницьких послуг;
- заяви про визнання батьківства за іноземними громадянами;
- нотаріальні довіреності, підписані українськими громадянками, щодо представництва інтересів;
- чорну бухгалтерію, банківські картки, через які відбувалися розрахунки та велику суму іноземної готівки.
Раніше Заборона розповідала про те, як СБУ вилучила 200 тонн підробних антисептиків, а також запобігла розкраданню понад $1 мільярда гривень з COVID-фонду.
Читати більше новин в Telegram