У Великобританії створили вакцину проти хвороби Альцгеймера
- Британські та німецькі вчені створили вакцину проти хвороби Альцгеймера і вже успішно протестували її на мишах.
- Випробування показали високу ефективність препарату у процесі відновлення функцій клітин мозку.
- Клінічні випробування на людях розпочнуться впродовж двох років.
У Сполученому королівстві активно триває процес розробки та удосконалення нового методу лікування хвороби Альцгеймера, на яку страждають мільйони літніх людей у всьому світі. Йдеться про вакцину, яка здатна не лише полегшувати симптоми, а й запобігати їх появі. Препарат, який успішно пройшов випробування на мишах, стимулює вироблення спеціальних антитіл, які не дозволяють природним білкам скупчуватися у головному мозку.
Заборона розповідає про новий революційний метод боротьби з поширенням хвороби Альцгеймера.
Вакцина проти хвороби Альцгеймера
Вчені з Університету Лестера спільно з Університетським медичним центром Ґеттінґена створили вакцину проти хвороби Альцгеймера, пише Daily Mail Online. Препарат є революційним у своїй галузі й здатен як зупинити деменцію, так і запобігти її розвитку на ранній стадії. Він блокує можливість утворення шкідливих відкладень білка у тих ділянках мозку, які відповідають за пам’ять.
Вакцина створена на основі антитіла під назвою TAP01_04, виявленого у мишей і модифікованого під організм людини, щоб імунна система його не відторгала. Це антитіло зв’язується з укороченою токсичною формою бета-амілоїду, запобігаючи злипанню молекул та утворенню бляшок.
Один із творців нового революційного методу боротьби з деменцією, професор Томас Баєр з Університетського медичного центру Ґеттінґена, розповів: «У клінічних випробуваннях жоден з потенційних методів лікування, які розчиняють амілоїдні бляшки в мозку, не показав значного успіху з позиції зменшення кількості симптомів хвороби Альцгеймера. Деякі навіть показали негативні побічні ефекти. Тому ми вибрали інший підхід. Ми виявили у мишей антитіло, яке нейтралізує усічені форми розчинного бета-амілоїду, але не зв’язується ні з нормальними формами білка, ані з самими бляшками».
Читати більше новин в TelegramВипробування на мишах показали високу ефективність препарату, а саме вдалося досягти процесу відновлення функцій мозкових клітин, у такий спосіб покращуючи пам’ять.
Клінічні випробування на людях можуть розпочатися впродовж двох років. Усе залежить від того, як швидко вдасться знайти спонсорів на організацію випробувань.
«Попри те, що наука наразі знаходиться на ранній стадії, якщо ці результати будуть відтворені в клінічних випробуваннях на людях, то вони стануть революційними. Це відкриває можливість не тільки лікувати хворобу Альцгеймера після виявлення симптомів, але й вакцинувати потенційно вразливих осіб ще до появи симптомів», — розповів професор Лестерського університету Марк Карр.
Як пише Daily Mail Online одна доза такої вакцини коштуватиме всього 15 фунтів стерлінгів.
Що таке хвороба Альцгеймера
Хвороба Альцгеймера вважається найбільш розповсюдженою формою деменції, синдрому стійкого порушення когнітивних функцій головного мозку. Від інших форм деменції, хвороба Альцгеймера відрізняється тим, що вражається саме кора мозку людини. Перед деменцією найбільш вразливими категоріями населення є літні люди від 65 років.
Наразі серед вчених немає повного розуміння щодо причин та перебігу хвороби Альцгеймера. Тому і немає ефективних способів лікування чи полегшення симптоматики.
Розвиток хвороби Альцгеймера пов’язаний з утворенням амілоїдних бляшок у корі головного мозку, які виникають, коли окремі молекули амілоїдного бета-білка вкорочуються або «обрізаються», а потім хаотично об’єднуються, утворюючи скупчення, що заважають клітинам мозку нормально функціонувати.
За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) за 2020 рік, у світі налічувалося близько 50 мільйонів осіб, що страждають від деменції. З них близько 60-70% пов’язані з ураженням кори головного мозку, тобто з хворобою Альцгеймера. Також у міжнародній організації пишуть, що щороку виявляють близько 10 мільйонів нових випадків захворювання на деменцію.
Раніше Заборона розповідала про те, що у Великобританії схвалили до використання перші ліки проти коронавірусу, що випускаються у формі таблеток.
Читати більше новин в Telegram