Москва та Пекін об’єдналися. Китай вже ліпить з Путіна нового вождя
- Президент країни-агресорки Володимир Путін заявив, що відносини Росії з Китаєм досягли найвищого історичного рівня.
- На честь цього китайські ЗМІ почали говорити про Путіна так, наче він вождь.
- Офіційні представництва Москви й Пекіна при ООН провели свій семінар про демократію і права людини.
Китай та Росія вийшли на новий рівень міжнародного партнерства. Принаймні так сказав президент РФ Володимир Путін. Тим часом китайські засоби масової інформації вже активно готують підґрунтя для створення союзу, дипломати Росії та Китаю провели спільний форум про своє бачення демократії та прав людини.
Заборона розповідає про міжнародні відносини між Москвою і Пекіном, а також про те, як ЗМІ цим маніпулюють.
Міжнародні відносини Росії та Китаю
18 листопада 2021 року президент Російської Федерації Володимир Путін заявив, що міжнародні відносини Росії й Китаю досягли найвищого рівня за всю історію і назвав їх «моделлю ефективної міждержавної взаємодії XXI століття».
Голова країни-агресора додав, що деякі західні партнери намагаються «вбити клин між Москвою і Пекіном». Але їм нічого не вдасться, бо Росія зі своїми китайськими друзями буде реагувати на них розширенням взаємодії у всіх сферах.
Цю взаємодію добре помітно, особливо тоді, коли йдеться про територіальну цілісність України. Так, 17 листопада китайське представництво в ООН проголосувало проти оновлення резолюції про права людини в окупованому Росією Криму, хоча ще у квітні цього ж року МЗС Китаю заявило, що не визнає анексії Кримського півострова.
Читати більше новин в TelegramКитайські та російські ЗМІ про слова Путіна
Після промови Путіна китайські та російські ЗМІ почали активно хвалити слова російського президента. Зокрема на цю тему висловився офіційний представник МЗС Китаю Чжао Ліцзянь. «Китайська сторона дуже високо оцінює цей виступ», — заявив речник і додав, що КНР і Росія будуть і надалі надавати своїм відносинам більш насиченого характеру.
За словами президента Ліберально-демократичної ліги України та головного координатора Free Hong Kong Center Артура Харитонова, китайські ЗМІ почали висвітлювати Путіна як нового «червоного вождя» китайського народу. Він додав, що китайська машина пропаганди вже готує підґрунтя для утворення союзу, зокрема вже говорять про колективну безпеку КНР-РФ.
Демократія і права людини в Росії та Китаї
Що цікаво для історії: офіційні представництва Китаю та Росії в ООН вирішили поговорити про своє бачення понять демократії та прав людини. 18 листопада відбувся онлайн-семінар під назвою «Демократія та права людини: спільні цілі з різноманітними підходами». На ньому зібрали реальних відомих експертів та науковців, які повинні були обговорити «реальні проблеми» та важливість демократії та лібералізму для Китаю та Росії. А насправді вони обговорювали лишень недоліки американської моделі.
Як пише Global Times, форум був організований для того, щоб «показати світові, що не Захід вирішує, як правильно визначати поняття демократії та прав людини». Цей захід став спробою відповіді «Саміту демократії», організованого за ініціативи США, який відбудеться 8-10 грудня 2021 року.
Раніше Заборона розповідала про те, як Китай підминає під себе автономію Гонконгу, арештовуючи представників опозиційних ЗМІ.
Читати більше новин в Telegram