Читаєте зараз
Справа плакату: Суд виправдав організаторку “Маршу жінок”

Справа плакату: Суд виправдав організаторку “Маршу жінок”

Аня Білоус
Автор:

У четверг, 15 березня, у Києві відбулося чергове судове засідання у справі активістки та організаторки “Маршу жінок” Олени Шевченко. Причиною став один з плакатів маршу, на якому зображений тризуб поряд з оголеною жінкою. Раніше ми повідомляли, що Олені інкримінували статтю 185-1 КУпАП (“Порушення порядку організації і проведення зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій”, – ред.), з додаванням матеріалів про “наругу над державними символами”.

“Марш жінок” відбувся у Києві 8 березня. За різними даними у ньому взяли участь від 500 до 1000 людей. Організаторами акції стали представники правозахисної організації Insight (що опікується питаннями ЛГБІК-спільноти, – ред.), яку очолює Олена Шевченко. Авторка скандального плакату – художниця Дана Рвана. Марш супроводжувала невелика група чоловіків у спортивному одязі, які представлялися націоналістами. Після завершення акції повідомлялось про напади на кількох учасниць.

Пізніше на сторінці організації Insight з’явилась заява про те, що на Олену Шевченко було складено протокол про адміністративне правопорушення, через “банер, який тримали учасники акції, з зображенням оголеної жінки з встромленим у неї логотипом Національних дружин”. Головною проблемою цього обвинувачення є те, що його можна розцінювати, як пряму загрозу свободі мирних зібрань в Україні.

Перше засідання у справі плакату відбулося 12 березня. На ньому були присутні представники праворадикальної організації С14. Розгляд справи відбувся у Шевченківському районному суді міста Києва. Олена Шевченко повідомляла, що близько 20 людей з націоналістичною символікою намагались блокувати їх у суді і робили спроби прорватися всередину. Активісти були вимушені викликати приватну охорону і разом з ними покинули будівлю суду через інший вихід.

Друге засідання пройшло 15 березня у тому ж Шевченківському суді. Підтримати Олену прийшли інші активісти з різних громадських організацій. Репортер “Заборони” передав з зали суду, що в суд прийшли також близько 20 представників праворадикальних організацій (в тому числі угрупування С14).

Читати більше новин в Telegram

Суд виніс рішення, згідно якого виправдав Олену Шевченко і закрив справу. Вона покинула будівлю з чорного входу, про що повідомила на своїй сторінці в фейбуці.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій