Китайські вчені створили прокурора на основі штучного інтелекту: чим він буде займатися
- Вчені з Китайської академії наук створили першого в світі ШІ-прокурора.
- Він здатен висувати звинувачення за вісьмома найбільш поширеними правопорушеннями у Шанхаї з точністю понад 97%.
- Китайська правоохоронна система ще з 2016 року активно використовує штучний інтелект на усіх етапах правосуддя.
Вчені з Китайської академії наук розробили перший у світі штучний інтелект, який, як прокурор, вміє висувати звинувачення у восьми типах справ. Розробники заявляють, що машина точна на 97%, втім у деяких працівників правоохоронної системи Китаю досі виникають сумніви, чи доречно заміняти живого професійного прокурора на штучний інтелект.
Заборона розповідає про цікаву розробку китайських вчених, створену, аби змінити всю правоохоронну систему як КНР, так і всього світу.
Китайський ШІ-прокурор: навіщо потрібен
Китайські вчені заявили про розробку першого у світі штучного інтелекту, який здатен висувати обґрунтовані звинувачШИення людині, пише South China Morning Post.
Створенням ШІ-прокурора займалася Китайська академія наук, а випробування проводились у Народній прокуратурі району Пудун міста Шанхай, найбільшій і найзавантаженішій районній прокуратурі країни.
За словами директора лабораторії з Big Data Китайської академії наук, професора Ши Юна, ця технологія може зменшити щоденне навантаження на прокурорів, дозволяючи їм зосередитися на складніших завданнях. «Система може до певної міри замінити прокурорів у процесі прийняття рішень», — сказав Ши Юн.
Читати більше новин в TelegramМашинне навчання проводилося з 2015 до 2020 року. У процесі штучний інтелект опрацював матеріали понад 17 000 справ у Шанхаї. Наразі ШІ-прокурор здатен висувати звинувачення щодо восьми найбільш поширених у Шанхаї правопорушень:
- шахрайські схеми з кредитками;
- організація підпільних азартних ігор;
- небезпечне водіння;
- нанесення умисних травм людині;
- перешкоджання службовим обов’язкам;
- крадіжка;
- шахрайство;
- провокування на сварку та неприємності (так, у Китаї це вважається серйозним правопорушенням).
Розробники обіцяють регулярно оновлювати ШІ, навчати його на основі матеріалів більш делікатних справ та запровадити функцію висувати одразу кілька звинувачень одній людині.
Автори проєкту запевняють, що ШІ-прокурор здатен висувати звинувачення з точністю понад 97%, втім у деяких представників закону виникають сумніви щодо доречності використання штучного інтелекту замість живого прокурора. «Точність 97%, звісно, є високою з технологічної точки зору, але завжди слід враховувати ймовірність помилки. Хто візьме на себе відповідальність, коли це станеться? Прокурор, машина чи розробник алгоритму? ШІ може допомогти виявити помилку, але він не може замінити людей у прийнятті рішень», — заявив прокурор з Гуанчжоу.
Штучний інтелект: як ним користуються правоохоронці
У правоохоронній діяльності вже давно використовують високі технології на кшталт штучного інтелекту, щоб спростити процес розслідування. Наприклад, в Німеччині є ШІ-інструменти на кшталт розпізнавання зображень і цифрова криміналістична експертиза, щоб збільшити швидкість і точність обробки справ.
У Китаї штучний інтелект використовується майже у кожному урядовому секторі для підвищення ефективності, зменшення рівня корупції та посилити контролю, а в правоохоронну сферу його впровадили ще у 2016 році.
З того часу найбільшої популярності набув інструмент під назвою System 206. Його використовують для оцінки сили доказів, умов арешту та рівня загрози, яку підозрюваний несе громадськості.
Раніше Заборона розповідала про те, як у США за економічне шпигунство на користь Китаю засудили видатного американського хіміка і професора Гарвардського університету Чарльза Лібера.
Читати більше новин в Telegram