Читаєте зараз
Вакцинація діток 5+. В Україні готують нові протоколи для щеплення від COVID-19

Вакцинація діток 5+. В Україні готують нові протоколи для щеплення від COVID-19

Iryna Troian
Автор:
Вакцинація дітей в Австралії
  • В Україні з квітня 2022 року розглянуть можливість вакцинації проти COVID-19 дітей від п’яти до 12 років.
  • До цього часу роблять щеплення дітям старше 12 років.
  • Підлітків вакцинують від коронавірусу лише препаратом Pfizer.

Міністерство охорони здоров’я України з квітня 2022 року розгляне можливість робити щеплення проти коронавірусу дітям від п’яти років. З жовтня 2021 року в Україні вакцинуватися можуть підлітки старші 12 років за попереднім дозволом батьків. Для цього використовують лише препарат від Pfizer/BioNTech (Comirnaty).

Заборона розповідає про можливість щеплення проти COVID-19 дітей віком від п’яти років в Україні та про те, як дітям від 12 років отримати сертифікат вакцинації.


Як щепити дитину від 5 років

В Україні МОЗ може дозволити вакцинувати проти COVID-19 дітей віком від п’яти років з квітня 2022 року, розповів в інтерв’ю ВВС головний санітарний лікар України Ігор Кузін. За його словами, ще не було рекомендацій європейської технічної групи експертів щодо вакцинації дітей від п’яти років. Але досвід інших країн, де вже проводять таку вакцинацію, демонструє, що для дітей це безпечно. 

«Завдяки щепленням від ковіду попереджають передчасну смертність, особливо на фоні важких соматичних захворювань. Попереджають спалахи в організованих колективах. […] Частота несприятливих випадків після імунізації дітей не більша, ніж серед дорослих. Тобто нічого незвичного не зареєстровано», — повідомив головний санітарний лікар України.

Щеплення дітей від 12 років в Україні

З жовтня 2021 року в Україні можуть отримати щеплення від коронавірусу діти від 12 років. За даними МОЗ, вакцинуватися пацієнти можуть лише вакциною від Pfizer/BioNTech (Comirnaty) і за умови наявності всіх обов’язкових рутинних щеплень. 

Читати більше новин в Telegram

Вакцинація дітей та підлітків в Україні відбувається:

  • для дітей віком 12-13 років із згодою батьків відповідно до 43 статті Основ законодавства про охорону здоров’я;
  • діти віком 14-17 років можуть щепитися за власним рішенням про вакцинацію від COVID-19.

Якщо дитина має карту профілактичних щеплень та немає протипоказань до вакцинації від коронавірусу, батьки можуть записати дитину на щеплення чи прийти з нею до будь-якого пункту вакцинації. А діти від 14 років можуть зробити це самостійно, навіть без декларації із лікарем, лише взявши з собою довідку про наявність усіх щеплень.

Протипоказання до вакцинації дітей від 12 років:

  • серйозні алергічні реакції на один з компонентів вакцини Comirnaty;
  • якщо після першої дози дитина перенесла перикардит або міокардит;
  • рекомендують відкласти вакцинацію, якщо дитина перенесла дитячий мультисистемний запальний синдром.

Водночас Ігор Кузін рекомендує щепити від коронавірусу дітей, які мають супутні захворювання, як-от онко, астма, серцево-судинні захворювання. 

Оформити COVID-сертифікат дитині: правила та інструкція

Коректно сформувати сертифікат вакцинації для дітей від 12 років в «Дії» можуть батьки дитини, за умови якщо вона пройшла повний курс вакцинації:

  • потрібно додати свідоцтво про народження дитини в додаток: для цього знадобиться серія та номер документа;
  • натиснути «Послуги», згодом «СOVID-сертифікати» і «Отримати сертифікат»;
  • ознайомитися зі згодою на передачу даних та поставити галочку;
  • сертифікати дитини з’являться в застосунку поряд із сертифікатами батьків.

Діти, які досягли 14 років і мають ID-картку в «Дії», можуть згенерувати сертифікат вакцинації від коронавірусу самостійно. Вже розробляється механізм роботи окремої програми виплати 1000 гривень за вакцинацію для підлітків від 12 до 18 років, які пройшли повний курс щеплення від COVID-19. Кошти виплачуватимуть в рамках програми «єПідтримка». 

Раніше Заборона писала про те, як отримати вакцинацію в Україні всім повнолітнім громадянам та як оформити COVID-сертифікат після бустерної дози. 

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій