'
Читаєте зараз
Бустерну дозу дозволили усім громадянам України 18+. Що для цього потрібно?

Бустерну дозу дозволили усім громадянам України 18+. Що для цього потрібно?

Markiian Oliiarnyk
Омикрон
  • Зробити щеплення бустерною дозою вакцини від COVID-19 можуть українці віком від 18 років.
  • Бажаний період ревакцинації — від шести до дев’яти місяців від отримання другого щеплення.
  • В «Дії» також з’явиться новий COVID-сертифікат для бустерної дози.

Міністерство охорони здоров’я України дозволило робити бустерну дозу усім дорослим українцям. Головна умова — аби пройшло шість місяців з моменту другого щеплення від COVID-19. Перевагу для бустеру надаватимуть мРНК-вакцинам, а за їхньої відсутності додаткове щеплення можна зробити іншою вакциною згідно з дозволеними в Україні схемами. 

Заборона розповідає, як отримати ревакцинацію в Україні та як оформити COVID-сертифікат після бустерної дози. 


Бустерне щеплення в Україні отримають усі охочі дорослі

Введення бустерної дози вакцини від коронавірусу стане можливим для всіх громадян України віком від 18 років, незалежно від того, якою вакциною вони щепилися раніше, повідомив міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко. 

МОЗ рекомендує вводити бустерне щеплення від шести до дев’яти місяців із дати отримання другої вакцини від коронавірусу. 

«Для бустерної дози перевагу надаватимуть мРНК-вакцинам — Moderna або Comirnaty від Pfizer, незалежно від того, якою вакциною була щеплена людина. Тим, хто отримав перші два щеплення вакциною CoronaVac від Sinovac Biotech, рекомендовано також вводити бустерну дозу вакциною Pfizer», — розповів голова МОЗ. 

Читати більше новин в Telegram

Якщо мРНК-вакцини будуть відсутні, бустер можна буде зробити іншою наявною вакциною згідно з дозволеними схемами в України. Раніше в МОЗ опублікували схеми використання різних вакцин для основного курсу щеплень від COVID-19:

  • перша доза інактивованої вакцини (CoronaVac/Sinovac) + друга векторної (AstraZeneca) або мРНК (Pfizer, Moderna)
  • перша доза векторної вакцини (AstraZeneca) + друга мРНК-вакцини (Pfizer, Moderna)
  • перша доза мРНК-вакцини (Pfizer, Moderna) + друга доза векторної вакцини (AstraZeneca)

Такі ж самі схеми можна застосовувати також для додаткової чи бустерної дози.

Крім цього, бустерне щеплення буде доступне і для людей з ослабленим імунітетом, яким вводять додаткову дозу від COVID-19. Оптимальний період введення бустерної дози після додаткової таким людям становить від трьох до шести місяців. 

Умови отримання сертифікату вакцинації для бустерної дози

Новий сертифікат про щеплення бустерною дозою в Україні з’явиться в «Дії» наприкінці січня 2022 року. До цього часу усі, хто отримав бустерну дозу, можуть користуватися зеленим сертифікатом про повну вакцинацію, запевнили в МОЗ. 

Генеруватися новий сертифікат в «Дії» буде так само, як створюються попередні на підставі вакцинації чи одужання від коронавірусу. Новий сертифікат для бустерної дози буде чинним 270 днів з дати останнього щеплення від коронавірусу. 

Стільки ж часу діятиме і Міжнародне свідоцтво про вакцинацію, яке зможуть отримати вакциновані бустерною дозою громадяни України. Документ видають за місцем щеплення чи у сімейного лікаря. У ньому мають бути перелічені усі дози вакцинації від коронавірусу відповідно до вимог.

Раніше Заборона розповідала про появу нового штаму коронавірусу у Франції і про те, чому він викликав занепокоєння у вчених.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій