Microsoft хоче поглинути Activision Blizzard за шалені гроші. Що це означає для ігрової індустрії
- Microsoft оголосила про намір купити одного з лідерів ринку комп’ютерних ігор Activision Blizzard.
- Сума угоди оцінюється у безпрецедентні $68.7 мільярда, що стане найбільш злиттям компаній за всю історію ігрової індустрії.
- Завершити угоду планують до кінця червня 2023 року. До цього часу генеральним директором залишатиметься Боббі Котік.
Один із найбільших видавців ігрової індустрії компанія Microsoft оголосила про купівлю одного зі своїх головних конкурентів — холдинг Activision Blizzard. Сума угоди становить $68.7 мільярда, що майже вдесятеро більше, ніж Microsoft заплатила за купівлю компанії Zenimax Media у березні 2021 року. Тим часом Activision Blizzard досі потерпає від гучних скандалів.
Заборона розповідає про потенційно найбільше (поки що) злиття компаній в історії індустрії комп’ютерних ігор.
Microsoft купує Activision Blizzard
18 січня 2022 року компанія Microsoft неочікувано оголосила про купівлю ігрового холдингу Activision Blizzard. Сума угоди оцінюється в $68.7 мільярда (по $95 за акцію), що у 2.5 рази більше за попередню рекордну покупку Microsoft ($26 мільярдів за LinkedIn у 2016 році). Угода стане найбільшим злиттям компаній за всю історію індустрії комп’ютерних ігор.
«Сьогодні ігри є найбільш динамічною та захопливою категорією розваг на всіх платформах, і вони відіграватимуть ключову роль у розвитку платформ метавсесвіту. Ми багато інвестуємо у контент світового класу, спільноту та хмару, щоб започаткувати нову еру ігор, яка ставить гравців і творців на перше місце та робить ігри безпечними, інклюзивними та доступними для всіх», — розповів генеральний директор Microsoft Сатья Наделла.
Угода наразі не завершена, оскільки її проведення спочатку повинен схвалити антимонопольний комітет США та акціонери Activision Blizzard. В Microsoft очікують, що усі активи будуть придбані до кінця 2023 фінансового року [тобто до 30 червня 2023 року].
Читати більше новин в TelegramЗазначається, що поки компанії будуть працювати самостійно. Це означає, що Боббі Котік залишиться на посаді генерального директора. Однак після закриття угоди управління холдингом перейде до рук генерального директора Microsoft Gaming Філа Спенсера.
Наслідки для Microsoft
У разі успішного поглинання холдингу Activision Blizzard Microsoft стане третьою за рівнем доходу ігровою компанією після Tencent і Sony. «Після закриття угоди ми запропонуємо багато ігор Activision Blizzard у межах наших пакетів передплат Xbox Game Pass та PC Game Pass. Це будуть як нові проєкти, що вийдуть до того часу, так і ігри з легендарного каталогу Activision Blizzard», — заявив генеральний директор Microsoft Gaming Філ Спенсер.
Аудиторія сервісу Xbox Game Pass налічує понад 25 мільйонів передплатників. Завдяки додаванню до сервісу популярних франшиз Activision Blizzard, які щомісяця збирають майже 400 млн активних гравців, Xbox Game Pass стане одним з найбільш привабливих і прибуткових сервісів дистрибуції ігрового контенту.
Microsoft отримає права на такі проєкти:
- Call of Duty;
- Warcraft;
- Candy Crush;
- Tony Hawk;
- Diablo;
- Overwatch;
- Spyro;
- Hearthstone;
- Guitar Hero;
- Crash Bandicoot;
- StarCraft.
Окрім того, відділ розробки ігор Microsoft поповниться кількома великими й шанованими студіями й загалом налічуватиме близько 30 підрозділів.
Раніше, у березні 2021 року, Microsoft купила ZeniMax Media — іншого великого гравця ігрової індустрії, які належать студії Bethesda Software (The Elder Scrolls, Fallout), Arkane Studios (Dishonored, Deathloop) та id Software (Doom, Quake). Сума угоди тоді склала $7.5 мільярдів.
Скандали Activision Blizzard
Протягом усього останнього року компанія потерпала від гучних скандалів, пов’язаних з дискримінацією та сексуальними домаганнями. У липні 2021 року Департамент справедливого працевлаштування та забезпечення житла Каліфорнії (DFEH) подав до суду на Activision Blizzard за пропаганду культури «постійних сексуальних домагань». Зазначалося, що керівництво компанії було проінформоване про такі випадки і навіть саме брало активно участь у дискримінаційних процесах.
Майже одразу після того, як стало відомо про позов, кілька десятків співробітниць публічно звинуватили своїх колег-чоловіків у домаганнях, зловживанні алкоголю на робочому місці та непристойній поведінці без будь-яких наслідків. За окремими свідченнями, деякі працівниці навіть скоїли самогубство через сексуальні домагання у компанії.
Зрештою у вересні 2021 року Activision Blizzard була засуджена до виплати $18 мільйонів Комісії з рівних можливостей працевлаштування США. Наразі це рішення оскаржується, а з компанії за пів року звільнилося/було звільнено майже 40 працівників, зокрема і директор Blizzard Entertainment Джей Аллен Брек, а ще до 44 були застосовані дисциплінарні покарання.
Раніше Заборона розповідала про щорічну церемонію нагородження The Game Awards 2021, на якій грою року визнали It Takes Two від шведської студії Hazelight Studios.
Читати більше новин в Telegram