20 000 грн на зарплати медикам. МОЗ оголосило тотальні перевірки лікарень
- В Україні в січні 2022 року ухвалили постанову, яка передбачає підвищення зарплати медикам.
- Закладам, які не матимуть можливості виплатити нові зарплати, держава надасть фінансову допомогу.
- Однак кожну таку установу буде перевіряти Держаудитслужба.
З 1 січня 2022 року базова середня заробітна плата для лікарів має становити не менше 20 000 гривень, як в щорічному посланні обіцяв президент України. На фоні чуток, що деякі заклади, щоб не платити нові зарплати, медичних працівників примусово переводять на неповну ставку, Міністерство охорони здоров’я ініціювало субвенції та аудит.
Заборона розповідає про постанову Кабінету міністрів щодо збільшення зарплат українським медикам та про те, як МОЗ намагається вирішити питання нестачі грошей.
Зарплата медиків в Україні з січня 2022 року: постанова Кабміну
Кабінет міністрів в січні 2022 року ухвалив постанову, яка передбачає підвищення розміру місячної базової заробітної плати працівникам державних та комунальних закладів охорони здоров’я.
Документ встановлює такі положення щодо виплат:
- не менше ніж 20 000 гривень для лікарів (крім лікарів-інтернів), професіоналів з вищою немедичною освітою, які допущені до медичної діяльності в закладах охорони здоров’я:
- не менше ніж 13 500 гривень медичним сестрам, які здобули таку медичну освіту: фаховий молодший бакалавр; фахівець з початковим рівнем (короткий цикл) вищої медичної освіти; бакалаврський рівень вищої медичної освіти; магістр з медсестринства.
Держава докине грошей на зарплати медикам
Важливо, що постанова уряду чітко вказує: медики, які працюють на повну ставку, не можуть отримувати менше 20 000 гривень. В той же час розмір грошової допомоги може бути збільшений керівником закладу.
Читати більше новин в TelegramУстановам, яким нема де взяти гроші на підвищення зарплат своїм працівникам, допоможе держава через Національну службу здорров’я України (НСЗУ). «Медзаклади, які неспроможні виконати постанову уряду щодо забезпечення ринкової заробітної плати медпрацівникам з об’єктивних причин, отримають фінансування за окремим пакетом від НСЗУ, який матиме чіткі цілі по кожній лікарні з визначенням місця лікарні в спроможній мережі. Даний пакет фінансування видаватиметься на півроку», — розповів міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.
В лікарнях України проведуть аудит
Втім, зманіпулювати становищем буде складно. Адже кожен заклад, який потребуватиме допомоги від держави на виплату зарплат своїм працівникам, підлягатиме ретельним перевіркам. Так, шляхом аудиту будуть з’ясовувати, куди були витрачені кошти та чому їх не вистачило на зарплати.
«Ситуація, коли на рахунках лікарні лежать десятки мільйонів гривень залишку, а при цьому медичний колектив працює за мінімалку, абсолютно неприпустима. Тому МОЗ ініціюватиме проведення Держаудитслужбою перевірки кожної медичної установи, яка у своїх звітах демонструватиме неспроможність виплатити нову базову заробітну плату», — попередив Віктор Ляшко.
Також перевірятимуть і ті медичні заклади, де керівники відмовляються платити підвищені зарплати медикам і примусово їх переводять на неповну ставку, при цьому змушуючи їх працювати повний робочий день. За таку економію бюджету лікарні керівник, пообіцяли в МОЗ, отримає покарання.
Раніше Заборона розповідала про посилення контролю за призначенням антибіотиків в українських лікарнях та про те, для чого потрібне регулювання цих препаратів.
Читати більше новин в Telegram