Читаєте зараз
Спортсменам з США та Канади сказали не брати телефони на Олімпіаду. В чому небезпека?

Спортсменам з США та Канади сказали не брати телефони на Олімпіаду. В чому небезпека?

Iryna Troian
Автор:
Олімпіада в Пекіні
  • ФБР наполегливо закликало спортсменів США, які візьмуть участь в Олімпіаді-2022, залишити свої телефони вдома.
  • Олімпійців попереджають про хакерські атаки через телефони.
  • Раніше також повідомляли і про недоліки безпеки в офіційному застосунку Олімпіади в Пекіні.

Федеральне бюро розслідувань США закликало американських спортсменів, які візьмуть участь в зимових Олімпійських іграх-2022, залишити свої телефони вдома та користуватися тимчасовими. Такі заходи були спричинені підозрами про хакерські атаки під час Олімпіади.

Заборона розповідає про рішення ФБР щодо використання тимчасових телефонів спортсменами та про те, що відомо про кібер(не)безпеку Олімпіади-2022 в Пекіні.


Олімпіада в Пекіні: ФБР попередило олімпійців

Федеральне бюро розслідувань США рекомендувало американським спортсменам залишити свої телефони вдома на час Олімпіади-2022, пише ABC News. Таке рішення спричинили можливі хакерські атаки під час зимової Олімпіади в Пекіні.

«ФБР закликає спортсменів використовувати тимчасові телефони під час Ігор. Хоч серйозних кібератак не виявили, але найбільш популярними методами атак були шкідливе програмне забезпечення, підробка електронної пошти, фішинг і використання підроблених вебсайтів та потокових сервісів, які виглядали як офіційні сайти Олімпіади», — кажуть у бюро.

За даними ФБР, під час Олімпійських ігор у 2020 році, які відбулися в Токіо, зафіксували понад 450 мільйонів спроб кіберінцидентів. Однак жодна зі спроб не здійснилася завдяки заходам кібербезпеки. «Використання цифрових гаманців та мобільних карт вакцинації проти COVID-19 може також збільшити можливість для кіберзлочинців вкрасти особисту інформацію або встановити інструменти відстеження, шкідливий код або шкідливе програмне забезпечення», — заявило ФБР. 

Читати більше новин в Telegram

Як пише ABC News, Олімпійський комітет Канади також заявив про посилення кібербезпеки серед своїх спортсменів. Там видали такі рекомендації для збірної Канади:

  • залишити особисті пристрої вдома;
  • обмежити особисту інформацію, що зберігається на пристроях, принесених на Ігри;
  • підключатися тільки до офіційного Wi-Fi;
  • відключати функцію передачі даних, коли вона не використовуватиметься;
  • видалити всі додатки, пов’язані з Олімпіадою, коли в них не буде потреби.

Кібербезпека на Олімпійських іграх-2022: що відомо 

Під час зимової Олімпіади-2022 в Пекіні всі учасники обов’язково повинні будуть завантажити спеціальну програму My2022. Однак раніше група Citizen Lab, яка проводить дослідження із кібербезпеки, заявила, що цей застосунок має проблеми із захистом та цензурується. Загалом додаток можна використовувати для надання медичної інформації, паспортних даних, історії подорожей, листування, надсилання файлів, ознайомлення з новинами про Олімпіаду тощо. Але фахівці виявили, що всі ці дані застосунку є вразливими для атак хакерів. 

«Шифрування, яке захищає голосові аудіоповідомлення та передачу файлів користувачів, можна легко оминути. Інформація для охорони здоров’я, в якій зазначаються паспортні дані, демографічна інформація, історія хвороби та подорожі, також вразлива. Відповіді сервера можуть бути підроблені, що дає змогу зловмиснику відображати підроблені інструкції для користувачів», — повідомили експерти. Також вони додали, що деякі з даних не шифрують, тому їх можуть легко отримати, приміром, з незахищеного Wi-Fi. 

Цензура під час Олімпіади-2022 в Пекіні

Під час дослідження додатку My2022 фахівці Citizen Lab знайшли вшитий файл «illegalwords.txt» (заборонені слова) із 2442 ключовими словами. Вони вважаються політично чутливими в Китаї і можуть бути використані для цензури. Але дослідники не змогли з’ясувати, чи цей список повністю неактивний, а якщо так, то чи ненавмисно це.

«Подібно до списків ключових слів, які ми виявили в інших китайських додатках під час попередніх досліджень, більшість цих ключових слів, мабуть, мають або політичний мотив, або соціальний зміст з посиланнями на порнографію, нецензурні вирази та нелегальні товари», — кажуть в Citizen Lab. Також в додатку Олімпіади-2022 є слова, які містять посилання на імена китайських лідерів та урядових установ, політичну систему Китаю і внутрішньопартійну боротьбу та інше.

Раніше Заборона розповідала про склад збірної України на Олімпіаді-2022 в Пекіні та про те, де дивитись трансляцію спортивних змагань.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій