Читаєте зараз
Литва та Грузія відмовились від COVID-паспортів

Литва та Грузія відмовились від COVID-паспортів

Iryna Troian
Автор:
COVID-passport
  • «Вони дуже добре спрацювали». З 5 лютого 2022 року Литва скасує COVID-паспорти.
  • Однак в країні почнуть діяти додаткові обмеження.
  • У Грузії також відмовились від зелених паспортів через їхню неефективність.

У Литві та Грузії скасували використання COVID-паспортів. Уряд прибалтійської країни заявив, що в цьому документі більше немає потреби, а в Грузії кажуть, що зелені паспорти просто втратили ефективність. 

Заборона розповідає про рішення держав відмовитись від COVID-паспортів і про те, що в цих країнах пропонують натомість.


Литва скасувала COVID-паспорти, але запровадила нові обмеження

Кабінет міністрів Литви ухвалив рішення зупинити використання паспорта можливостей (COVID-паспорта), повідомило LRT. З 5 лютого 2022 року постанова набуває чинності.

«Ми переконалися, що цей інструмент працює. Спочатку він дозволив [бізнесу] відкритись, а потім дозволив йому не закриватися. І, можливо, когось він підштовхнув зробити щеплення та поберегти своє здоров’я», — сказала прем’єр-міністерка Литви Інгріда Шимоніте.

В уряді також зазначили, що з травня 2021 року їм вдалось налагодити чітку реалізацію паспортів можливостей, попередити кібератаки і забезпечити безперервну роботу цього документа. За допомогою нього, громадяни Литви могли відвідувати великі торгові точки, заклади громадського харчування, дозвілля та розваг. З 5 лютого, щоб піти у ці місця, паспорт можливостей не потрібен.

Читати більше новин в Telegram

«Експерти визнають, що якби не запровадили паспорт можливостей, то, найімовірніше, у нас було б збільшення, а не зменшення кількості випадків [зараження]. Це, звичайно, також прискорило вакцинацію», — сказав міністр охорони здоров’я Арунас Дулькіс.

Чиновник також пояснив, що паспорт можливостей в Литві скасували через зміну епідемічної ситуації. З огляду на те, що штамом коронавірусу Omicron можуть заразитися як вакциновані, так і не вакциновані особи, роль паспорта у зниженні розповсюдження вірусу знизилась.

Однак МОЗ закликає громадян і надалі використовувати інші засоби захисту, оскільки пандемія ще не завершилась. Відтак, з 5 лютого в країні почнуть діяти додаткові обмеження. Наприклад, торгові центри зможуть працювати за умови, якщо кількість відвідувачів становитиме не більше однієї людини на 15 кв. метрів.

В Грузії відмовились від зеленого паспорта через його неефективність

З 1 грудня 2021 року в Грузії лише власники зелених паспортів могли відвідувати громадські місця, як-от ресторани, кав’ярні, бари, театри, кіно, концерти, розважальні центри тощо. Однак з лютого 2022 року в країні COVID-паспорти перестали бути обов’язковими, пише Эхо Кавказа.

«З огляду на швидке поширення штаму Омікрон, слабкий перебіг вірусу, а також міжнародний досвід, прийняли рішення скасувати зобов’язання вимагати зелений паспорт», — повідомив голова оперативного штабу Міжвідомчої координаційної ради Георгій Гібрадзе.

Він також зазначив, що система зелених паспортів стала неефективною на тлі збільшення кількості хворих на коронавірус. Втім, цими документами громадяни все ж зможуть користуватися, якщо їм потрібно виїхати за кордон. 

Раніше Заборона розповідала про появу субваріанту Омікрону, який, за попередніми даними, виявився ще заразнішим. Вчені припустили сплеск у хвилі коронавірусу, що виникла на початку 2022 року.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій