Читаєте зараз
45 000 хворих на добу. Перша країна ЄС повністю скасувала карантин

45 000 хворих на добу. Перша країна ЄС повністю скасувала карантин

Iryna Troian
Автор:
Данія
  • Данія першою в Євросоюзі припинила всі карантинні обмеження.
  • Нові правила почали діяти з 1 лютого 2022 року.
  • В країні відкрили нічні клуби, а обмеження кількості людей у приміщеннях скасували.

1 лютого 2022 року Данія стала першою країною Європейського Союзу, де скасували всі карантинні обмеження проти коронавірусу. В країні перестали бути обов’язковими маски, COVID-паспорти, а час роботи ресторанів та барів став необмеженим.

Заборона розповідає про скасування карантину у державі і про те, як будуть жити данці після цього рішення.


У Данії скасували всі обмеження через COVID-19: як житиме країна 

З 1 лютого 2022 року в Данії припинили діяти всі карантинні обмеження попри поширення штаму коронавірусу Omicron, повідомляє France 24. У 2021 році в країні вже скасовували обмеження у вересні, однак знову їх повернули у листопаді.

Тепер перестали бути обов’язковими маски та COVID-паспорти, однак їх рекомендують використовувати при відвідуванні лікарень. Також зняли обмеження з часу роботи барів, ресторанів та кількості відвідувачів у приміщеннях, мають запрацювати нічні клуби.

Але на кордонах Данії все ж залишились певні обмеження для невакцинованих туристів із країн, які не входять до Шенгенської зони.

Читати більше новин в Telegram

Чому в Данії скасували карантин

Послаблення пов’язане з тим, що в країні щодня реєструють близько 40 000-50 000 нових випадків захворювання на COVID-19, а це майже 1% від 5.8 млн жителів країни. Більше 60% данців отримали третю дозу вакцини від коронавірусу. За оцінками органів охорони здоров’я Данії, 80% населення країни, включаючи тих, хто нещодавно перехворів на COVID-19, захищені від важких форм хвороби. 

«Оскільки Омікрон не є важким захворюванням для вакцинованих, ми вважаємо розумним зняти обмеження. Широке поширення варіанту Omicron призведе до більш міцного та довготривалого імунітету, який допоможе країні відбиватися від майбутніх хвиль коронавірусу», — зазначила епідеміологиня з данського Університету Роскілле Лон Сімонсен. 

Міністерство охорони здоров’я Данії рекомендує людям, в кого виявився позитивний результат тесту на коронавірус, ізолюватися на чотири дні, але контактні особи більше не потребуватимуть карантину. 

Раніше Заборона розповідала про прогнози ВООЗ щодо строків та умов закінчення пандемії коронавірусу у Європі та Україні.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій