Канада спростила в’їзд для українців. Є спеціальна програма міграції: що пропонує
- У Канаді створили спеціальну міграційну програму для українських біженців.
- Завдяки їй українці можуть жити у Канаді до трьох років та мають право вчитися і працювати з канадцями на рівні.
- Щоб в’їхати до Канади, рекомендовано мати з собою закордонний паспорт і вакцинацію від коронавірусу (але не обов’язково).
Уряд Канади розробив спеціальну тимчасову міграційну програму, яка дозволяє українцям, що рятуються від війни, жити в країні до трьох років та надає право на повноцінне навчання та роботу. Для виїзду достатньо просто подати заявку і біометричні дані до візового центру Канади, а для перетину кордону не обов’язково мати навіть закордонний паспорт.
Втім, закликаємо добре поміркувати й розрахувати свої сили: на якому рівні ви володієте англійською\французькою; чи є в вас там друзі чи знайомі; де та як ви там зможете працювати. Це програма, що допомагає приїхати, але жити за вас ніхто не буде.
Заборона розповідає про те, що передбачає канадська міграційна програма, як подати заявку та виїхати з України.
УВАГА! Канада в березні 2023 року продовжила та розширила CUET. Про строки та інструкції з оформлення дивіться в окремій новині.
Канада спростила в’їзд для біженців з України
У Канаді створили спеціальну програму міграції для біженців з України. Програма передбачає:
Читати більше новин в Telegram- можливість перебувати в країні до трьох років;
- право на працевлаштування;
- право на отримання освіти.
«Поки відважні українці борються за своє життя та свободу, Канада готова прийняти їхніх близьких, які змушені тікати. Коли вони прибудуть до Канади, ми допоможемо їм з пошуком роботи для забезпечення себе та своїх сімей. Забезпечуючи доступ дітей для школи, щоб батьки могли працювати, ми хочемо, щоб кожен українець знайшов мир, стабільність і спільноту в Канаді», — заявила міністерка зайнятості Канади Карла Квалтроу.
Запущено CUAET (канадсько-український дозвіл на екстрені поїздки) — це особлива прискорена програма отримання віз на тимчасове проживання для українців. За цим дозволом всі українці та їхні найближчі родичі будь-якої національності можуть до трьох років проживати в Канаді як тимчасові резиденти.
Аби виїхати, не обов’язково мати закордонний паспорт. У разі його відсутності країна видасть одноразовий проїзний документ. Також українців звільнили від дотримання вимог щодо COVID-вакцинації, втім нещеплені громадяни підлягатимуть тестуванню та карантину.
Багато базових вимог, пов’язаних зі звичайною візою або дозволом на роботу, були скасовані. Учні початкової та старшої школи можуть зареєструватися та почати відвідувати школу одразу після прибуття до Канади, а хто бажає навчатися у вищому навчальному закладі, може одноразово подати заявку на отримання дозволу на навчання.
Що потрібно зробити, аби стати учасником програми для українців:
- подати онлайн-заявку на візу;
- надати свої біометричні дані (відбитки пальців і фотографію у будь-якому візовому центрі Канади у тій країні, у якій ви перебуваєте).
Як подати заявку:
1. Отримайте код запрошення (для цього необхідно ввести адресу своєї електронної пошти на порталі IRCC та зачекати, поки буде згенеровано ваш код).
2. Створіть обліковий запис (скопіюйте отриманий код запрошення, перейдіть за вказаним під ним посиланням, щоб створити обліковий запис на порталі).
3. Заповніть онлайн-форму:
- увійшовши в обліковий запис, натисніть «Подати заявку на гостьову, транзитну візу або дозвіл на навчання»;
- на наступній сторінці поставте галочку у вікні, в якому йдеться, що ви готові подати заявку;
- пункти, у яких вас просять перевірити, чи ви можете їхати в країну тощо, можна пропустити, адже для українців діє спрощена система;
- далі зі списку запропонованих варіантів потрібно вказати, що ви хочете подати заявку на CUAET (Канадсько-український дозвіл на екстрену поїздку);
- продовжуйте відповідати на інші запитання, щоб заповнити заявку;
- якщо ви плануєте працювати у Канаді, то коли з’явиться це запитання, натисніть «Так».
Зазначимо, що програма діє і для тих українців, які на момент початку російського вторгнення вже перебували у Канаді. Їм дозволено подавати заявки на продовження перебування у державі до трьох років.
В канадському уряді акцентували, що програма не передбачає надання статусу біженця, громадянства чи дозволу на постійне місце проживання. Водночас ті, хто має намір назавжди емігрувати до країни, можуть скористатися чинними міграційними програмами держави.
C$3000 на особу: як отримати
Українці у Канаді можуть отримати фінансову допомогу у розмірі $3 000 на дорослого та $1 500 на кожну дитину до 17 років. Виплата є одноразовою та не підлягає оподаткуванню.
Умови подачі заявки:
- перебування у країні за програмою CUAET;
- наявність банківського рахунку у канадському банку.
Відкрити рахунок можна у будь-якому зручному для вас банку. Для цього достатньо надати документ про статус тимчасового захисту у Канаді (IMM1442). Ним може бути:
- документ про термін, який ви можете перебувати у країні (visitor record);
- дозвіл на роботу/навчання (work/ study permit);
- дозвіл на тимчасове проживання (temporary resident permit);
- паспорт.
Більшість банків можуть вимагати також номер соціального страхування (SIN), але для одержання фінансової допомоги він не обов’язковий. Про всяк випадок оформити SIN можна онлайн.
Після відкриття рахунку переконайтеся, що у вас є такі дані:
- транзитний номер (transit number);
- номер фінансової установи (institution number);
- номер рахунку.
Важливо: для дітей відкривати окремий рахунок не потрібно, гроші прийдуть на картку батька/матері/іншого офіційного супроводжуючого у країні.
Як подати заявку за виплату допомоги онлайн.
Окрім персональних та банківських даних, потрібно ввести унікальний номер вашого документа IMM1442 та UCI — ідентифікатор клієнта (теж шукайте у IMM1442).
Детальну інформацію про заповнення форми з прикладами можна прочитати українською у гіді.
Після подачі заявки, ви отримаєте номер підтвердження. Обов’язково запишіть його.
Гроші мають надійти на рахунок протягом 5-10 робочих днів. Якщо цього не сталося, можна звернутися за допомогою на гарячу лінію за номером 1-833-760-1162.
Робота для українців у Канаді
Пропозиції щодо роботи в Канаді можна переглянути на порталі Jobs for Ukraine. Це ресурс, на якому зібрана вся необхідна інформація про те, що потрібно для працевлаштування. Також там постійно з’являються доступні вакансії від різних роботодавців. Інформацію обіцяють оновлювати, тому слідкуйте за цим.
В уряді Канади пообіцяли, що сайт працюватиме з місцевими організаціями та роботодавцями, щоб допомогти їм налагодити зв’язок з українцями, які шукають роботу. Також на порталі доступна докладна інструкція українською мовою про те, як його використовувати.
Раніше Заборона розповідала про те, що потрібно зробити перед тим як виїхати до Польщі, зокрема, які документи необхідно зібрати та про що варто подбати заздалегідь.
Читати більше новин в Telegram