'
Читаєте зараз
CUET продовжили і розширили: як тепер працює канадська спецвіза для українців

CUET продовжили і розширили: як тепер працює канадська спецвіза для українців

Ilona Kivva
Автор:
  • Канадсько-український дозвіл на екстрені поїздки дає право до трьох років жити, навчатися, а також працювати в Канаді (треба додатково отримати окремий дозвіл).
  • Програма мала діяти до квітня-2023, але влада Канади внесла зміни на наступний рік.
  • Українці, які виїхали по CUET, можуть один раз отримати C$3000.

Українці зможуть безплатно подати заяву на оформлення документів до 15 липня 2023 року і продовжити дозвіл до 31 березня 2024 року. Програму з надання безплатного житла та виплати теж пролонгували.

Заборона розповідає про спецдозвіл для українців та про те, як він діятиме у 2023 році.


Канада розширила програму допомоги біженцям з України

CUAET, або канадсько-український дозвіл на екстрені поїздки — це віза, яка дає право громадянам України та їхнім найближчим родичам будь-якої національності до трьох років жити і працювати в Канаді. Також можна вступати у виші, подавати документи дітей у школи/дитсадки.

Програма була запущена у березні 2022 року. Першочергово прийом заявок мав діяти до 31 березня 2023 року, але влада продовжила цей термін. Також ввели два послаблення, йдеться у заяві на урядовому сайті.

«Ми, як і раніше, віддані допомозі тим, хто тікає від незаконного та невиправданого вторгнення Росії в Україну. Ми продовжуємо працювати над тим, щоб надати українцям тимчасовий безпечний притулок і життєво важливі послуги та підтримку, необхідні для процвітання в громадах по всій Канаді. Ми продовжуватимемо підтримувати народ України, включаючи тих, хто був змушений тікати від безглуздого вторгнення РФ», — заявив міністр імміграції, біженців та громадянства Шон Фрейзер.

Читати більше новин в Telegram

Оновлена програма підтримки передбачає:

  • українці та члени їхніх сімей можуть подавати документи на отримання візи CUAET до 15 липня 2023 року. Процедура повністю безплатна (тобто термін подачі заявок продовжено на 3.5 місяця);
  • будь-хто, хто вже отримав візу CUAET, матиме можливість поїхати до Канади до 31 березня 2024 року (раніше термін був неунормований і збігався зі строком дії візи);
  • власники CUAET, які вже перебувають у Канаді, можуть до 31 березня 2024 року безплатно продовжити або змінити свій тимчасовий статус;
  • волонтерська допомога з розселенням після прибуття залишилася, як і екстрене житло (надається тим, хто не має куди їхати, але не більше ніж на два тижні), а також можливість безплатно жити у канадців до 90 днів (про те, як шукати, читайте нижче);
  • можливість отримати одноразову фінансову допомогу зберегли.

CUAET: як отримати візу

Щоб отримати українсько-канадський дозвіл, перш за все треба подати онлайн-заявку:

  1. отримайте код запрошення. Для цього необхідно ввести адресу своєї електронної пошти на порталі IRCC та зачекати, поки буде згенеровано ваш код;
  2. створіть обліковий запис: скопіюйте отриманий код запрошення, перейдіть за вказаним під ним посиланням.
  3. заповніть онлайн-форму:
  • увійшовши в обліковий запис, натисніть «Подати заявку на гостьову, транзитну візу або дозвіл на навчання»;
  • на наступній сторінці поставте галочку у вікні, в якому йдеться, що ви готові подати заявку;
  • пункти, у яких вас просять перевірити, чи ви можете їхати в країну тощо, можна пропустити, адже для українців діє спрощена система;
  • далі зі списку запропонованих варіантів потрібно вказати, що ви хочете подати заявку на CUAET;
  • продовжуйте відповідати на інші запитання, щоб заповнити заявку;
  • якщо ви плануєте працювати у Канаді, то коли з’явиться це запитання, натисніть «Так».
  1. після цього вам на пошту має надійти інструкція про те, якими мають бути подальші кроки, зокрема, як правильно подати біометрику.
Виїзд у Канаду за CUAET. Інфографіка: Marite

Безплатне житло у Канаді: як шукати

Українці можуть отримати безплатно помешкання. Така послуга надається на 90 днів. У цей період усі витрати за біженця орендодавцю оплачує держава, пише Евакуація.City

Є безліч пабліків, наприклад, спеціалізовані групи у Facebook. Найпопулярнішими є три ресурси:

У соцмережах зв’язуватися з власниками житла можна на пряму, а от через сайти можуть попросити вас надіслати паспортні дані або посвідчення інше посвідчення особи (з цим обережніше, аби не натрапити на шахраїв). На цих же порталах можна шукати платне помешкання.

C$3000 на людину: як отримати

Фінансова допомога є одноразовою і складає C$3 000 на дорослого та C$1 500 на кожну дитину до 17 років.

Щоб податися на виплату, треба відповідати двом критеріям:

  • перебувати у країні за програмою CUAET;
  • відкрити банківський рахунок у канадському банку.

Відкрити рахунок можна у будь-якому зручному для вас банку. Для цього достатньо надати документ про статус тимчасового захисту у Канаді (IMM1442). Ним може бути:

  • документ про термін, який ви можете перебувати у країні (visitor record);
    дозвіл на роботу/навчання (work/ study permit);
  • дозвіл на тимчасове проживання (temporary resident permit);
  • паспорт.

Більшість банків можуть вимагати також номер соціального страхування (SIN), але для одержання фінансової допомоги він не обов’язковий. Оформити можна онлайн.

Після відкриття рахунку переконайтеся, що у вас є такі дані: 

  • транзитний номер (transit number);
  • номер фінансової установи (institution number);
  • номер рахунку.

Для дітей відкривати окремий рахунок не потрібно, гроші прийдуть на картку батька/матері. Подати заявку на виплату також можна онлайн.

Окрім персональних та банківських даних, потрібно ввести унікальний номер вашого документа IMM1442 та UCI — ідентифікатор клієнта (теж шукайте у IMM1442).

Після подачі заявки ви отримаєте номер підтвердження. Обов’язково запишіть його. Гроші мають надійти на рахунок протягом 5-10 робочих днів. Якщо цього не сталося, можна звернутися за допомогою на гарячу лінію за номером: 1-833-760-1162.

Раніше Заборона розповідала про поновлення статусу тимчасового захисту у Польщі. Він заморожується, якщо виїхати з країни на понад 30 днів.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій