Читаєте зараз
Або Росія, або Україна. В Раді хочуть підвищити податки для бізнесу

Або Росія, або Україна. В Раді хочуть підвищити податки для бізнесу

Markiian Oliiarnyk
  • У ВРУ зареєстровано законопроєкт про збільшення податків для бізнесу, який продовжує працювати одночасно і в Україні, і в Росії.
  • Податки для тих, хто побічно спонсорує війну, можуть збільшити на 50%.
  • Також компаніям треба бути публічно повідомляти про те, що вони здійснюють економічну діяльність в РФ. 

Міжнародні компанії, які свідомо обирають працювати в країні-агресорі навіть після підступного повномасштабного нападу, в Україні можуть зобов’язати публічно визнавати цей факт. Для них також пропонують суттєво підвищити рівень оподаткування.

Заборона розповідає про зареєстрований у Верховній Раді законопроєкт щодо роботи в Україні компаній, що фактично фінансують агресора.


Збільшення податків для бізнесу: деталі законопроєкту

У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт №7232, який передбачає збільшення оподаткування в Україні для іноземних компаній, які  продовжать працювати на російському ринку. 

«Комітет ВРУ з питань податкової та фінансової політики одноголосно підтримав та рекомендував прийняти за основу №7232 про підвищення податків на 50% для компаній, які не виходять з ринку РФ»‎, — розповів один з авторів документу, депутат від партії «Голос»‎ Ярослав Железняк.

За його словами, у разі прийняття закон зачепить українські філії таких світових компаній, як: Metro, Auchan, Leroy Merlin та інших.

Читати більше новин в Telegram

Що передбачено у законопроєкті:

  • підвищене оподаткування – ставки податків на прибуток підприємств, екологічного податку, ренти та податку на майно  будуть вище на 50%;
  • компанії, що працюють на ринку РФ, будуть зобов’язані повідомляти про збереження економічних зв’язків з державою-агресором;
  • Україна теж буде контролювати та перевіряти інформацію про такі компанії;
  • перелік таких компаній буде публічно доступний на сайті Державної податкової службі (ДПС).

Железняк підкреслив, що проєкт закону відповідає стандартам міжнародної Організації економічної співпраці та розвитку (OECD), що дозволить парламентарям закликати інші країни ухвалити аналогічні норми.

«Неможливо залишати непокараними компанії, які своїми податками фінансують десятки літаків, тисячі ракет та мільйони автоматів, які руйнують українські міста та вбивають українців»‎, — висловив позицію народний депутат.

Раніше Заборона розповідала про запровадження податкової реформи в Україні, яка покликана спростити роботу бізнесу в умовах війни. Так, скасовано усіх перевірки для підприємців, ПДВ та податок на прибуток, запровадили єдину ставку 2% від обороту.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій