Читаєте зараз
Усі відреагували на скандальнний принт Adidas. Детально

Усі відреагували на скандальнний принт Adidas. Детально

Сергій Сурепін

7 травня стало відомо, що бренд спортивного одягу Adidas створив тематичну сукню до чемпіонату світу з футболу, який пройде в Росії. Замість герба РФ та назви країни на ньому з’явились символи СРСР. Дизайн спровокував обурення в мережі, деякі коментатори навіть порадили бренду зробити таку ж сукню з символікою нацистської Німеччини.

Реакція МЗС Литви

На сукню звернули увагу у Міністерстві закордонних справ Литви. Вони засудили Adidas за використання радянської символіки. «Все ще зустрічаються ті, хто хворий «імперської ностальгією». Дивно, що серед них Аdidas», — повідомили у МЗС Литви.

Реакція українців

Українці запустили у соцмережах флешмоб із закликом бойкотувати продукцію Adidas. Заступник міністра закордонних справ Сергій Кислиця заявив, що компанія видалила з сайту продукцію з відповідною символікою.

Фахівчиня з комунікацій, викладачка Львівської бізнес-школи Ярина Ключковська заявила, що «для неї це [використання символіки СРСР] означає, що вона не витратить більше жодного цента на їхні [Adidas] речі».

https://www.facebook.com/yarynakl/posts/10157191140772699

Також до флешмобу долучилася перша заступниця міністра фінансів Оксана Маркарова: «Adidas вирішив підтримати режим, який убив мільйони людей і був в’язницею народів, поставивши ім’я і логотип СРСР на свою продукцію. Що далі? Лінія одягу апартеїду? Як може статися такий епічний провал в компанії, яка може дозволити собі кращих професіоналів? Більше жодного Adidas для мене або моєї родини».

Реакція Adidas

В компанії заявили, що «вони взяли до уваги повідомлення про опис продукту та зробили певні висновки». У пошукових запитах за сайтом Adidas продукція із зображенням герба Радянського Союзу і написом USSR більше не відображається.

Реакція Інституту нацпам’яті

Український інститут національної пам’яті попередив компанію Adidas-Україна про відповідальність за продаж в Україні спортивного одягу із зображенням державного герба Радянського Союзу та напису USSR. Голова ІНП Володимир В’ятрович пояснив, використання символіки комуністичного тоталітарного режиму в Україні є аналогічним використанню свастики у Німеччині.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій