Читаєте зараз
Американці назвали три пункти, які запропонують Україні члени НАТО

Американці назвали три пункти, які запропонують Україні члени НАТО

Анастасія Бодюл
Історія одного підвалу в Маріуполі. Як сусіди допомагали один одному вижити у нестерпних умовах

На саміті у Вільнюсі лідери Альянсу погодять багаторічну програму для України, яка забезпечить задоволення її довгострокових безпекових потреб і зміцнить політичні зв’язки. Це наблизить Україну до її належного місця в НАТО, йдеться в відео представництва США в організації.

По-перше, Альянс хоче підтримувати з Києвом довгострокові відносини, які виходять за межі підтримки, яку країни-членкині вже надають. Це означає, що НАТО буде в змозі допомогти в таких речах, як довгострокова модернізація, оперативна сумісність та стандартизація.

По-друге, Альянс збирається посилити свої політичні зв’язки з Україною. Буде створено нову Раду Україна—НАТО. «Завдяки цьому Київ займе місце за столом із членами союзу як рівна. І обговорюватиме безпекове середовище, виклики, з якими ми стикаємося спільно, і розв’язання їх», — 

По-третє, НАТО наголосить, що РФ не має права вето на членство України. Лідери підкреслять, що зобов’язання, взяті у 2008 році в Бухаресті (коли вони сказали, що Україна буде членкинею НАТО), залишаються.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій