'
Читаєте зараз
Крапка: МОЗ звільнив скандальну ректорку університету Богомольця

Крапка: МОЗ звільнив скандальну ректорку університету Богомольця

Сергій Сурепін

Міністерство охорони здоров’я України звільнило ректорку Національного медичного університету ім. О. Богомольця Катерину Амосову. Про це повідомляє «BBC News Україна», посилаючись на сайт МОЗ України.

Наказ про звільнення 30 березня підписав держсекретар МОЗ Артем Янчук. У лютому міністерство відсторонило від посади ректорку на час службової перевірки, що вилилося у кількаденний страйк в університеті.

В міністерстві зазначили, що через відсутність договору між університетом Богомольця та Центром тестування студенти третього курсу стоматологічного факультету не змогли скласти обов’язковий іспит.

Катерина Амосова вважає звільнення «розправою» за те, що вона відмовилася розірвати угоду про безоплатне отримання послуг від центру тестування. Вона звинувачує заступника міністра Олександра Лінчевського у тому, що він погрожував їй звільненням, якщо та не перейде на платні послуги центру тестування. Натомість Лінчевський звинувачення відкидає, а також наголошує, що причина відсторонення полягає виключно у зриві тестування.

Нагадаємо, раніше керівництво університету звинуватили у доведенні до самогубства студентку з Туркменістану. Прокуратура вважає необхідним перевірити, чи могли труднощі в університеті та непорозуміння з керівництвом наштовхнути дівчину на такий вчинок. За даними слідства, 30 січня студентка медичного університету ім. Богомольця вийшла з вишу і не повернулась додому. Слідчі встановили, що Мукаддас Насирлаєва стрибнула з мосту Патона. В університеті у відповідь на звинувачення заявили, що дівчину відрахували через прострочену візу.

Читати більше новин в Telegram Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій