Аналітики окреслили топ-5 ризиків 2023 року. Один зазвичай не вважають великою загрозою
- В центрі уваги світу залишається російсько-українська війна: її події впливатимуть нае глобальний розвиток.
- Багато чого залежить від Китаю: якщо країна зможе повернути економіку до зростання, почнуть дорожчати нафта та газ.
- Експерти продовжують закликати зупинити катастрофічні зміни клімату.
Серед глобальних викликів світу називаються операційні ризики ризик поглиблення енергетичної кризи. Два з п’яти попереджень стосуються кібермережі: екперти вказують на збільшення кібератак та роль соцмереж в політичному середовищі та впливі на ментальне здоров’я людей в усьому світі.
Заборона розповідає про основні загрози, на які слід звернути увагу у 2023 році.
Війна в Україні та економіка Китаю
Провідні світові аналітичні центри та неурядових організацій, які проводять міжнародні дослідження, публікують свої прогнози на 2023 рік. Майже в усіх цих звітах виділяють п’ять основних ризиків, пише Daily Sabah.
«Перший ризик — диверсифікація геополітичних ризиків і загроз глобального екстремізму. Європа та Азіатсько-Тихоокеанський регіон залишаться на радарі у 2023 році. Подальші фази російсько-української війни, ескалація, яка продовжить війну принаймні на кілька років або кроки до миру, глибоко вплинуть на баланс у глобальній системі. Тому що продовження війни продовжуватиме розпалювати дебати щодо глобальних енергетичних, продовольчих питань, логістики», — зазначає економіст, професор Стамбульського університету Медіполь, постпред Туреччини в Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) Керем Алкін.
Атлантичні аналітичні центри докладуть великих зусиль, щоб зберегти на порядку денному напруженість між Китаєм і Тайванем. Китай утримуватиме постачання сировини, проміжної та кінцевої продукції в міжнародну систему поставок на певному рівні, використовуючи заходи щодо коронавірусу як виправдання. Це призведе до того, що глобальний інфляційний тиск продовжиться. Особливо якщо Пекін повернеться до росту, зростання цін в першу чергу стосуватиметься енергетики: нафти, газу, вугілля.
Читати більше новин в TelegramЦя ситуація змусить провідні центральні банки підвищити процентні ставки ще більше.
Мова ненависті та соцмережі
Другим ризиком експерти бачать поглиблення політичної поляризації та соціальних заворушень. І це проблема всього світу. Зокрема, мова ненависті, що поширюється через глобальні соціальні медіа-платформи, поглиблює політичну та соціальну поляризацію в усьому світі.
«На жаль, така ситуація також збільшує ризики соціальних негараздів. Необхідно бути пильними щодо будь-яких серйозних спроб збудити різні сегменти одного суспільства або різних суспільств дискримінацією за релігією, мовою, расою, культурою та статтю», — коментує професор Алкін.
Фактично протягом всього 2022 року атлантичні аналітичні центри висловлювали свою стурбованість щодо екстремістських тенденцій, особливо на Заході. Головний аргумент — ескалація ультраправих і ширших терористичних ідеологій, особливо в Європі та США.
Кібератаки у 2023 році
Небезпека зриву глобальної співпраці в кібермережах у 2023 році є третім глобальний викликом, що має вразливий характер. Аналітики вказують на ризик через взаємну довіру до транскордонного обміну даними та через комерціалізацію особистих даних і політичної напруги між Атлантикою та Азійсько-Тихоокеанським регіоном.
Крім того, можливості, які надає хакерам гіперзвукова цифровізація, які з кожним днем набувають все більш небезпечних розмірів, спричинили 15 мільйонів витоків даних у всьому світі лише в третьому кварталі 2022 року.
За даними AAG, станом на грудень 2022 року шахрайство з інвестиціями є найдорожчою формою кіберзлочинності: у середньому кожна жертва втрачає $70 811. З 2001 року кількість жертв зросла з шести жертв на годину до 97, що на 1517% більше за 20 років.
Ланцюги поставок та зміни клімату
Четвертий ризик – це операційні ризики, пов’язані з глобальною енергетичною, продовольчою кризою та кризою ланцюга поставок. Нові виміри, яких російсько-українська війна може досягти у 2023 році, і серйозні операційні ризики, спричинені напруженістю між Атлантикою та Азіатсько-Тихоокеанським регіоном, створять виклики для енергоносіїв, продовольства та всіх видів транспорту (автомобільний, повітряний, морський, залізничний та трубопроводу).
П’ятий ризик, ризик глобальної зміни клімату, стоїть на нашому порядку денному щодня. Однак компанії та установи все ще недостатньо пильні щодо серйозності ризику.
Раніше Заборона розповідала про прогнози світових експертів щодо війни в Україні, майбутнього Росії, змін в економіці та трендів в соцмережах й способах заробити.
Читати більше новин в Telegram