'
Читаєте зараз
Андрій Костін тепер генпрокурор України. Що про нього відомо

Андрій Костін тепер генпрокурор України. Що про нього відомо

Ilona Kivva
Автор:
  • Президент України подав в Верховну Раду кандидатуру на посаду генерального прокурора 27 липня.
  • Народний депутат України від «Слуги народу» Андрій Костін очолить ОГП.
  • У 2021 році він брав участь у конкурсі на посаду голови антикорупційної прокуратури, але не пройшов тест на доброчесність.

Очільником Офісу генерального прокурора після Ірини Венедіктова став голова Комітету Верховної Ради з питань правової політики Андрій Костін. Його кандидатуру вніс на розгляд парламенту президент України.

Заборона розповідає про процедуру призначення генпрокурора, а також про те, що відомо про нового генпрокурора.


Новий генпрокурор України з 27 липня: Рада підтримала

До парламенту 27 липня 2022 року Володимир Зеленський вніс проєкт постанови №7593 щодо призначення народного депутата від «Слуги народу» Андрія Костіна на посаду генерального прокурора.

Подання президента України про призначення Костіна генеральним прокурором. Фото: скриншот постанови з офіційного айту ВРУ

Згідно зі статтею 40 ЗУ «Про прокуратуру», очільник Офісу генпрокурора призначається за такою процедурою:

Читати більше новин в Telegram
  • президент вносить подання до ВРУ з пропозицією призначити конкретного кандидата;
  • профільний комітет розглядає проєкт документа;
  • парламент проводить голосування на пленарному засіданні;
  • у разі згоди ВРУ — президент підписує указ про призначення кандидата;
  • у разі відмови — президент має внести подання на іншу кандидатуру.

В цей же день, 27 липня, «за» Костіна віддали 299 голосів.

Хто такий Андрій Костін

Політик закінчив Одеський державний університет імені Мечникова за спеціальністю «Правознавство». Працював у різних адвокатських компаніях, зокрема, був директором адвокатської компанії «Право», заступником голови Ради адвокатів Одеської області, а також заступником голови президії Об’єднання адвокатів «Одеська обласна колегія адвокатів». 

У 2019 році Костін був обраний народним депутатом IX скликання від партії «Слуга народу». За чутками, до списку його привів нинішній голова ОП Андрій Єрмак. До 14 січня 2020 року Костін обіймав посаду заступника голови Комітету з питань правової політики, потім очолив цей комітет.

За даними Руху Чесно, у 2019-2020 роках не декларував  жодного місця проживання у Києві, але отримував компенсацію з бюджету для оренди житла у розмірі близько 20 000 гривень на місяць. У 2021 році брав участь у конкурсі на посаду голови САП, але не пройшов співбесіду. 

У період керівництва комітетом з правової політики Костіним активно блокувалася судова реформа.

«Необхідні законодавчі зміни та пропозиції спотворювалися. Зокрема, зупинився процес перезапуску ВККС, через що Україні бракує вже близько 2000 суддів. Замість перезапуску ВРП почалося її посилення. А суддів Конституційного Суду парламент продовжує призначати без впровадження прозорого конкурсу», — пише Рух Чесно.

Раніше Заборона розповідала про уповноваженого з прав людини Верховної Ради Дмитра Лубінця, призначення на посаду якого 1 липня 2022 року підтримали парламентарі.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій