Читаєте зараз
Арешт чотирьох суддів Київського апеляційного суду погоджено: коротко про гучну справу

Арешт чотирьох суддів Київського апеляційного суду погоджено: коротко про гучну справу

Tetiana Cherevko

Чотирьох суддів Київського апеляційного суду підозрюють в отриманні $35 000 хабаря. Йдеться про В’ячеслава Дзюбіна, Ігоря Паленика, Юрія Сливу і Віктора Глиняного, пишуть «Ґрати».

Вони мали взяти гроші за зняття арешту з двох літаків української авіакомпанії «Константа». Один із них, за даними слідства, використовувала компанія «Мотор Січ», почесного президента якої В’ячеслава Богуслаєва підозрюють у колабораціонізмі.

Суддя Дзюбін, за словами прокурора, був посередником під час отримання грошей. Він одержав $35 000 від адвокатки, що представляла авіакомпанію. Інші троє суддів ухвалювали рішення у справі. 

$10 000 В’ячеслав Дзюбін залишив собі. Решту віддав судді Ігорю Паленику в коробці з-під віскі. А той вже передав частину Юрію Сливі та Віктору Глиняному у пачці кави та як рекламну брошуру.

Глиняний, Слива і Паленик задовольнили клопотання про зняття арешту 27 листопада 2023 року колегія суддів Київського апеляційного суду задовольнили клопотання про зняття арешту. А вже 29 листопада НАБУ і САП провели обшуки в їхніх помешканнях. Їм повідомили про підозру в одержанні хабаря в особливо великому розмірі за попередньою змовою (частина четверта статті 368 ККУ).

Колегія Київського апеляційного суду (зліва направо) Ігор Паленик, Юрій Слива й Віктор Глиняний, 11 жовтня 2023 року. Фото: Стас Юрченко, Ґрати

Вища рада правосуддя дала згоду на арешт усіх чотирьох суддів. Після дозволу ВРП прокуратура може подавати клопотання до Вищого антикорупційного суду для обрання їм запобіжного заходу. Підозрювані заперечують свою причетність до злочину.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій