'
Читаєте зараз
Арешт офісу «Сінево» у Києві: що відомо

Арешт офісу «Сінево» у Києві: що відомо

Ilona Kivva
Автор:

У мережі лабораторій «Сінево» заявили, що Держбюро розслідувань арештувало будівлю головного офісу і центральної лабораторії у Києві.

«‘Сінево Україна’, яка є частиною міжнародної групи Medicover з головним офісом у Стокгольмі, офіційно заявляє, що арешт є протиправним, незаконним, та може вважатися тиском на бізнес, який є найбільшою європейською інвестицією в галузь охорони здоров’я України», — стверджують у компанії.

Кажуть, що ДБР наклало арешт на будівлю у межах кримінального провадження, яке ведеться за фактом незаконного виведення з державної власності нерухомого майна. Це нібито сталося у період з 2016 по 2021 роки. Арешт начебто було накладено без офіційного повідомлення.

«Medicover в особі кіпрської компанії ‘Лінкмікс Холдінгс Лімітед’, придбала будівлю ще у 2010 році у фізичних осіб. Тобто на момент придбання будівля перебувала у приватній власності й жодним чином не могла бути виведена з державної», — заявляють у компанії.

У «Сінево» кажуть, що арешт будівлі загрожує роботі всієї компанії.

У ДБР випустили заяву, яка, ймовірно, стосується інциденту. Прямо на «Сінево» не вказували, але заявили, що «жодних слідчих дій відносно медичного підприємства, які б перешкоджали здійсненню його діяльності не проводилось і після накладення арешту на держмайно у 2022 році жодних перешкод у наданні медичних послуг не виникало та не виникає».

«Працівники ДБР ще з 2022 року здійснюють досудове розслідування за фактом вчинення службовцями одного з міністерств, Фонду державного майна та державного підприємства Українського науково-дослідного інституту нафтопереробної промисловості МАСМА можливого незаконного відчуження цілісного-майнового комплексу державного підприємства. Під час розслідування досліджувалась законність перереєстрації частини цілісного-майнового комплексу третім особам. У 2022 році слідчим суддею за клопотанням прокурора накладено арешт на ці приміщення… Вказаний арешт був неодноразово предметом судових оскаржень, які залишили ухвалу слідчого судді в силі», — кажуть правоохоронці.

Також додали, що кримінальне провадження розслідується за ч. 5 ст. 191 КК України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах). Досудове розслідування триває.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій