'
Читаєте зараз
Археологи спантеличені: в Єрусалимі відкопали загадкову мережу споруд

Археологи спантеличені: в Єрусалимі відкопали загадкову мережу споруд

Анастасія Бодюл

В Єрусалимі розкопали майже тритисячолітню мережу висічених у скелях каналів. Знахідка спантеличила археологів, адже нічого подібного ще тут не було, тож немає й очевидних зв’язків із стародавнім єврейським храмом і палацом, які колись стояли неподалік, пише Reuters.

Канали глибиною до колін датуються 2800 роками, вони розташовані за межами оточеного муром Старого міста Єрусалима. Споруди стоять у двох кластерах, які були виявлені на відстані 10 метрів (30 футів) один від одного.

Судово-медичне дослідження не виявило крові, що потенційно виключає роль у забої тварин для бенкетів або релігійних жертвоприношень. Також відкинута версія про видалення стічних вод або опадів.

Археологи сходяться на основній думці: канали, можливо, використовувалися для виготовлення товару, пов’язаного з економікою храму чи палацу.

«Виробництво білизни, наприклад, вимагає тривалого замочування льону, щоб розм’якшити його. Інша можливість полягає в тому, що канали зберігали фініки, які залишилися нагріватися сонцем для отримання силану, тобто фінікового меду», — сказав експерт Юваль Гадот.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій