'
Читаєте зараз
Армія чотирилапих захисників України. Як тварини допомагають воїнам на передовій та у тилу

Армія чотирилапих захисників України. Як тварини допомагають воїнам на передовій та у тилу

Ilona Kivva
Автор:
Службовий песик
  • Поруч з українськими захисниками нашу Батьківщину відважно боронять їхні пухнасті друзі.
  • Тварини допомагають розміновувати території, знаходити зниклих безвісти, заспокоювати людей та ловити ворогів.
  • Ділимося історіями тварин, що служать в різних українських структурах.

На варті безпеки України разом з українськими воїнами стоять чимало пухнастих звірят. Вони вправно шукають нерозірвані снаряди, боєприпаси та міни. Чотирилапі друзі не полишають наших воїнів навіть на передовій, попереджаючи про небезпеку.

Заборона розповідає неймовірні історії відважних пухнастих захисників України.


Українські тварини-захисники: дивовижні історії

У лавах Державної служби з надзвичайних ситуацій, Національній гвардії та навіть Збройних сил України є чимало тварин, які щодня приносять користь українським захисникам. Вони виконують різні функції — від ролі талісманів до справжніх операційних завдань з пошуку людей під завалами чи розмінування територій. Пропонуємо історії кількох із них.

Патрон
Фото: ДСНС України/Telegram

Дворічний джек-рассел-тер’єр на прізвисько Патрон допомагає піротехнікам Чернігівської області знаходити нерозірвані снаряди та боєприпаси. 

«Супроводжує їх завжди й усюди. До речі, дуже любить сир, тож наші хлопці, при нагоді, балують його смачненьким», — кажуть у ДСНС.‎

Читати більше новин в Telegram

Станом на 19 березня, від початку повномасштабної війни в Україні песик допоміг ДСНС відшукати 90 вибухонебезпечних предметів (ВНП).

Відео: ДСНС України/Telegram
Майстер 

Бельгійська вівчарка (малінуа) на прізвисько Майстер допомагає запорізьким піротехнікам. Він вже понад три роки вірно служить у лавах ДСНС, допомагаючи виявляти вибухонебезпечні предмети. 

Рятувальники переконують, що хвостатий сапер вправний і кмітливий, а в особистому заліку у нього не один виявлений ВНП.

Відео: ДСНС України/Telegram
Лео

Цей вусатий помічник працює у психологічній службі Черкаського інституту пожежної безпеки імені героїв Чорнобиля (ЧІПБ). Кіт Лео надає психологічну підтримку та діє, як запевняють у ДСНС, краще, ніж заспокійливе.

Фото: ДСНС України/Facebook

«У цей непростий час для кожного із нас тварини залишаються вірними друзями людей, вони слугують їм неабиякою підтримкою. Ось таким чудовим “заспокійливим” служби ЧІПБ став кіт Лео», — розповіли рятувальники.

Фото: ДСНС України/Facebook
Джек

Гвардійський пес Джек — німецька вівчарка, йому майже рік. 

Українські воїни кажуть, що, хоч пес ще молодий, та коли бачить, як кінолог одягається та бере в руки намордника, то розуміє, що на них чекає робота. Джек відмінно справляється як з пошуковими завданнями, так і з забезпеченням конвоювання та затримання порушників.

Джек і його наставник-кінолог. Фото: МВС України/Telegram

«Разом з Джеком ми пройшли багато. Від параду до Дня незалежності України і до серйозних затримань злочинців. Він для мене не тільки бойовий товариш, але й друг», — розповів гвардієць-кінолог, який працює з пухнастиком.

Кожен ранок Джека починається з підготовки, тренувань і відпрацювання нових навичок, для того, щоб бути напоготові здолати будь-якого ворога.

Джек і його наставник-кінолог. Фото: МВС України/Telegram
Річ

Ще один чотирилапий службовець Національної гвардії України.

Пес Річ вже протягом трьох років разом зі своїм наставником Володимиром відстежують злодіїв, шукають вибухівку та наркотики, а тепер ще і воюють. Кінолог зізнався, що хвостатий захисник справжній артист, любить позувати на камеру, а влітку 2021 року крокував Хрещатиком на параді до Дня Незалежності України.

Пес Річ з кінологом-наставником Володимиром. Фото: МВС України/Telegram
Кіра

Бельгійська вівчарка Кіра стала справжнім добровольцем ТрО, адже сама прийшла у 112 бригаду територіальної оборони міста Києва.

«Вона добровільно приєдналася до підрозділу — просто прибігла на позиції до наших захисників і залишилася з ними. Вівчарка Кіра стала на бойове чергування разом зі своїм підрозділом на околиці столиці і готова покусати і навіть загризти будь-якого клятого московського окупанта, який захоче прийти до Києва!», — розказали українські воїни ТрО.

Фото: Національний спротив/Telegram
Лея

Лея декілька років служить в кінологічному центрі Нацгвардії України. Вона допомагає знаходити зниклих людей. Чотирилапа захисниця здійснила неймовірний вчинок.

Через російський напад бригада Нацгвардії перегрупувалася і собак з кінологічного центру евакуювали. Більшість врятували, але Лея через потужні вибухи злякалася і втекла.

Кінологи шукали її, але без успіхів. Одного дня Лея, подолавши хто зна скільки кілометрів знайшла свого кінолога-наставника Богдана.

«Враховуючи те, що я навчав її саме слідовій роботі, в Леї дуже розвинені нюхові здібності. Вона самостійно відшукала мене і, голодна та знесилена, прийшла до мене на позицію. Лише уявіть моє здивування та радість від того, що вона жива!», — розповів Богдан.

Лея разом з нацгвардійцем Богданом. Фото: Національна гвардія України/Facebook

Тепер Лея продовжує нести бойову службу та разом з гвардійцями захищає Україну від російського загарбника.

Українські Байрактари

Розповімо про двох песиків Байрактарів. Перший з них прибився до наших нацгвардійців, коли ті почали облаштовувати позиції й залишився з ними.

«Чому назвали Байрактар? Бо це наша головна зброя. Він перший “ловить фішку” і вказує нам на можливу небезпеку. Як і ми, несе службу цілодобово. Тварини на передовій – це не тільки такий собі антистрес, це ще й додаткові очі та вуха для бійців», — розповіли захисники.

Фото: Національна гвардія України/Facebook

У другого песика з турецьким ім’ям, але українським походженням дещо інша історія. У Кінологічному центрі поліції в Київській області з’явилося цуценя, яке, за словами правоохоронців, здатне передбачати атаки ворога.

«Цуценя німецької вівчарки народилося за кілька місяців до початку війни. Воно стало справжнісіньким талісманом правоохоронців. Малий відчуває початок наближення ворога і здіймає ґвалт за кілька хвилин до того, як починають лунати вибухи. Грізне цуценя не замовкає доти, доки не завершиться бій», — кажуть у Нацполіції.

Цуценя на прізвисько Байрактар Фото: Поліція Київської області/Facebook
Джессі

Чотирилапа захисниця народилася на фронті. Дівчинка служить разом з українськими прикордонниками. 

«Вона вже вправно розпізнає тип обстрілу за звуком. Коли мала відчуває небезпеку — починає гавкати, таким чином попереджає захисниць та захисників України. Джессі так прикипіла до прикордонників, що разом з ними і в наряді, і під час приймання їжі, і на відпочинку», — розповіли українські захисники. Обіцяють, що після війни Джессі поїде додому з одним із прикордонників.

Фото: МВС України/Facebook
Фото: МВС України/Facebook
Фото: МВС України/Facebook
Собака патрульного роти Тор

Це історія зовсім не службового песика, але ми не могли нею не поділитися. 

Пес патрульного роти Тор Володимира Сімонова жив з у бомбосховищі під опікою знайомих, поки його господар ніс службу.

В один із днів поліцейський евакуював охочих покинути зону бойових дій з місця, де знаходилися і його чотирилапий друг, тому йому вдалося хоч на кілька хвилин його навідати.

Відео: МВС України/Telegram

Раніше Заборона розповідала історію порятунку двох собачок породи хаскі, які знаходилися у Бучі під час окупації.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій