'
Читаєте зараз
Художника звинуватили у канібалізмі. Він влаштував виставу з поїданням людської плоті

Художника звинуватили у канібалізмі. Він влаштував виставу з поїданням людської плоті

Сергій Сурепін

У середині березня в Ризі пройшла вистава «Есхатологія». В її ході чоловік та жінка протягом декількох хвилин нерухомо сиділи, поки ще інша дівчина скальпелем зрізала з їхніх спин по шматочку плоті. Потім вона смажила людське м’ясо на сковорідці і дала спробувати його учасникам акції. За цим спостерігали відвідувачі культурного центру Grata JJ і інтернет-користувачі – в мережі велася пряма трансляція.

Як повідомляє Artnet, виступ обернувся скандалом. Організатора вистави, латвійського художника Артура Берзіньша, звинуватили у просуванні канібалізму. За словами митця, учасники акції діяли добровільно. «Мистецтво не повинно бути прекрасним і комфортним. Тут не було ніякого насильства, ніхто нікого ні до чого не примушував. Всі діяли з власної волі», – додав художник.

Берзіньш пояснив, що спектакль замислювався як «метафора споживацького товариства, яке споживає саме себе». За словами художника, конс’юмеризм – це сучасна релігія і «доти, доки люди не знайшли нових сенсів існування, суспільству залишається тільки споживати: продукти, ресурси і одне одного».

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій