'
Читаєте зараз
Повз Землю пролетить астероїд, розміром з автобус

Повз Землю пролетить астероїд, розміром з автобус

Аня Білоус
Автор:

Астероїд, діаметром від 5,6 до 12 метрів, пролетить між Землею та Місяцем на швидкості більше 18 тисяч кілометрів за годину. Це станется 2 березня. Відстань космічного тіла від нашої планети становитиме близько 105 тисяч кілометрів.

Астрономи запевняють, що хвилюватись через астероїд не варто. Від початку цього року це вже 18-й відомий астероїд, що пролетить від нашої планети в межах однієї місячної відстані (384 400 км). Йому вже дали назву 2018 DV1 і будуть спостерігати за ним за допомогою роботизованого телескопу в обсерваторіях Тенагра в штаті Арізона у межах проекту «Віртуальний телескоп» та «Тенагра».

 

 

Нагадаємо, що не всі астероїди бувають безпечними для Землі. У 2012 році над російським Челябінськом вибухнув 19-метровий метерорит.  Він розпався на кілька частин, коли входив у атмосферу, і створив собою ударну хвилю, що прирівнюють до 20 атомних бомб Хіросіми. Експерти NASA зазначають, що на сьогоднішній день у них немає можливості змінити траекторію астероїда, що летить на землю. Але вони можуть значно зменшити шкоду від зіткнення з ним.

Читати більше новин в Telegram

У 2024 році NASA планує випробувати космічний апарат, який зможе впливати на траекторію руху астероїда. Зовні цей апарат нагадуватиме звичайний холодильник.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій