Читаєте зараз
Повз Землю пролетить астероїд, розміром з автобус

Повз Землю пролетить астероїд, розміром з автобус

Аня Білоус
Автор:

Астероїд, діаметром від 5,6 до 12 метрів, пролетить між Землею та Місяцем на швидкості більше 18 тисяч кілометрів за годину. Це станется 2 березня. Відстань космічного тіла від нашої планети становитиме близько 105 тисяч кілометрів.

Астрономи запевняють, що хвилюватись через астероїд не варто. Від початку цього року це вже 18-й відомий астероїд, що пролетить від нашої планети в межах однієї місячної відстані (384 400 км). Йому вже дали назву 2018 DV1 і будуть спостерігати за ним за допомогою роботизованого телескопу в обсерваторіях Тенагра в штаті Арізона у межах проекту «Віртуальний телескоп» та «Тенагра».

 

 

Нагадаємо, що не всі астероїди бувають безпечними для Землі. У 2012 році над російським Челябінськом вибухнув 19-метровий метерорит.  Він розпався на кілька частин, коли входив у атмосферу, і створив собою ударну хвилю, що прирівнюють до 20 атомних бомб Хіросіми. Експерти NASA зазначають, що на сьогоднішній день у них немає можливості змінити траекторію астероїда, що летить на землю. Але вони можуть значно зменшити шкоду від зіткнення з ним.

У 2024 році NASA планує випробувати космічний апарат, який зможе впливати на траекторію руху астероїда. Зовні цей апарат нагадуватиме звичайний холодильник.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій

Нагору