'
Читаєте зараз
Атака дронів на ЗАЕС 7 квітня: що відомо

Атака дронів на ЗАЕС 7 квітня: що відомо

Анастасія Могилевець

Удари БпЛА по окупованій росіянами території Запорізької атомної електростанції (ЗАЕС) 7 квітня пошкодили захисну оболонку головного ядерного реактора станції, заявив генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Гроссі.

«Сьогодні, вперше з листопада 2022 року та після того, як я виклав п’ять основних принципів для уникнення серйозної ядерної аварії з радіологічними наслідками, відбулося щонайменше три прямі влучення в захисну оболонку головного реактора ЗАЕС. Такого не повинно бути», – написав фахівець.

Після обстрілу експерти МАГАТЕ виїхали до постраждалих місць. Вони запевнили, що наразі немає жодних ознак пошкодження критично важливих систем ядерної безпеки або порушення безпеки на майданчику. 

«Їм вдалося підтвердити фізичний вплив вибухів безпілотників, у тому числі в одному з шести реакторних корпусів об’єкта. Перебуваючи на даху реактора шостого блоку російські війська відстрілялися по безпілотнику, що наближався. Після цього стався вибух біля корпусу реактора», – йдеться у повідомленні.

Є незначний поверхневий опік верхньої частини даху купола реактора шостого блоку і подряпини на бетонній плиті, що підтримує резервуари первинного зберігання підживлювальної води. В МАГАТЕ побачили на залишках одного з дронів кров поряд із пошкодженим військовим авто. Це може означати принаймні одну втрату. Відомо також, що протягом дня на місці чули вибухи та стрілянину поблизу заводу.

Вибух безпілотника на ЗАЕС прокоментував представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов. Він наголосив, що РФ має вивести війська з усіх об’єктів ЗАЕС з метою повернення українського контролю над станцією та відновлення безпеки.

«Україна не причетна до жодних збройних провокацій на території незаконно окупованої Росією ЗАЕС. Держава-агресор вкотре наражає на небезпеку ядерний об’єкт, цивільне населення та навколишнє середовище всієї Європи. Удари, зокрема, імітаційні, по території української атомної станції, як і розміщення там військ та озброєння, мінування об’єктів ЗАЕС давно вже є відомою та постійною злочинною практикою окупантів», – сказав Андрій Юсов.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій