'
Читаєте зараз
Аваков допустив вихід України з Інтерполу. Це станеться, якщо його очолить генерал РФ

Аваков допустив вихід України з Інтерполу. Це станеться, якщо його очолить генерал РФ

Сергій Сурепін

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков допустив вихід України з Міжнародної організації кримінальної поліції (Інтерпол). Це може статися в тому разі, якщо Інтерпол очолить росіянин Олександр Прокопчук. Про це він повідомив у власному Twitter.

«Ймовірне президентство Росії в Інтерполі – абсурдне і суперечить духу та цілям організації. У разі, якщо аргументи України та низки інших країн не будуть почуті – Україна розгляне питання про призупинення свого членства в ICPO», – заявив Аваков.

Нагадаємо, 21 листопада пройдуть вибори нового глави Інтерполу. Вибори пройдуть у Дубаї під час засідання відомства.

Фаворитом ЗМІ називають генерал-майора російської поліції Олександра Прокопчука. Він з 2006 по 2011 роки був заступником начальника Національного центрального бюро Інтерполу МВС Росії, а потім очолив цю організацію. У 2016 році генерал-майор став віце-президентом Інтерполу.

Прокопчук – перший росіянин, який обіймає посаду віце-президента відомства. Другим кандидатом на пост глави Інтерполу є виконувач обов’язків глави організації Кім Чон Ян із Південної Кореї. Зазначається, що перед виборами відомство попросить повний звіт про країну, громадянином якої є кандидат на пост президента Інтерполу.

Читати більше новин в Telegram

Реакція євродепутатки Хармс

Депутатка Європарламенту Ребекка Хармс заявила, що країни ЄС повинні вийти з Інтерполу, якщо його очолить росіянин Олександр Прокопчук: «Якщо віце-президент росіянин очолить Інтерпол, то країни Європейського Союзу мають покинути Інтерпол».

Що сталось із колишнім головою Інтерполу

Голова Інтерполу Мен Хунвей, якого затримали в Китаї за підозрою в порушенні закону, 7 жовтня пішов у відставку. Це сталося після того, як його заарештували в Китаї. Європейські ЗМІ припустили, що його арешт може бути пов’язаний із внутрішньою боротьбою за владу в Китаї, де він формально обіймав посаду заступника міністра громадської безпеки.

Посаду керівника відомства тимчасово займе представник Південної Кореї Кім Чон Ян. Під час 87-ї сесії Генасамблеї Інтерполу буде обраний новий президент, чиї повноваження будуть діяти протягом двох років.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій