Now Reading
Аваков допустив вихід України з Інтерполу. Це станеться, якщо його очолить генерал РФ

Аваков допустив вихід України з Інтерполу. Це станеться, якщо його очолить генерал РФ

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков допустив вихід України з Міжнародної організації кримінальної поліції (Інтерпол). Це може статися в тому разі, якщо Інтерпол очолить росіянин Олександр Прокопчук. Про це він повідомив у власному Twitter.

«Ймовірне президентство Росії в Інтерполі – абсурдне і суперечить духу та цілям організації. У разі, якщо аргументи України та низки інших країн не будуть почуті – Україна розгляне питання про призупинення свого членства в ICPO», – заявив Аваков.

Нагадаємо, 21 листопада пройдуть вибори нового глави Інтерполу. Вибори пройдуть у Дубаї під час засідання відомства.

Фаворитом ЗМІ називають генерал-майора російської поліції Олександра Прокопчука. Він з 2006 по 2011 роки був заступником начальника Національного центрального бюро Інтерполу МВС Росії, а потім очолив цю організацію. У 2016 році генерал-майор став віце-президентом Інтерполу.

Прокопчук – перший росіянин, який обіймає посаду віце-президента відомства. Другим кандидатом на пост глави Інтерполу є виконувач обов’язків глави організації Кім Чон Ян із Південної Кореї. Зазначається, що перед виборами відомство попросить повний звіт про країну, громадянином якої є кандидат на пост президента Інтерполу.

Реакція євродепутатки Хармс

Депутатка Європарламенту Ребекка Хармс заявила, що країни ЄС повинні вийти з Інтерполу, якщо його очолить росіянин Олександр Прокопчук: «Якщо віце-президент росіянин очолить Інтерпол, то країни Європейського Союзу мають покинути Інтерпол».

Що сталось із колишнім головою Інтерполу

Голова Інтерполу Мен Хунвей, якого затримали в Китаї за підозрою в порушенні закону, 7 жовтня пішов у відставку. Це сталося після того, як його заарештували в Китаї. Європейські ЗМІ припустили, що його арешт може бути пов’язаний із внутрішньою боротьбою за владу в Китаї, де він формально обіймав посаду заступника міністра громадської безпеки.

Посаду керівника відомства тимчасово займе представник Південної Кореї Кім Чон Ян. Під час 87-ї сесії Генасамблеї Інтерполу буде обраний новий президент, чиї повноваження будуть діяти протягом двох років.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій

Scroll To Top