Читаєте зараз
Авдіївка, Хромове, Бахмут та Роботине: що відбулося за тиждень у важливих для оборони населених пунктах

Авдіївка, Хромове, Бахмут та Роботине: що відбулося за тиждень у важливих для оборони населених пунктах

Oleksandr Humeniuk

Раз на тиждень Заборона аналізує, що відбувалося на фронті та чого, ймовірно, слід очікувати далі. Публічно доступну інформацію редакція звіряє зі зведеннями аналітичних центрів і нашими постійними військовими експертами. Основна увага прикута до подій, що відбуваються на невеликих ділянках фронту.


Східний напрямок: важкі бої в районі Бахмута й Авдіївки

  • На Бахмутському напрямку армія РФ продовжує спроби рухатися на захід від Бахмута. Попри те, що на цій ділянці суттєвих змін лінії фронту не відбулось, інтенсивність боїв доволі висока. 

За повідомленнями українських оборонців, найкритичніша ситуація — на західних околицях населеного пункту Хромове, де тривають кровопролитні бої. Також окупанти пробували рухатись на північ у напрямку Богданівки, однак українські війська їх зупинили. Крім того, на цій ділянці фронту російська армія намагається просуватись у напрямку населеного пункту Іванівське, однак рух ворога було зупинено.

Напрямок руху окупаційних військ у цьому секторі вказує на те, що росіяни ставлять за мету максимальне наближення до міста Часів Яр з розрахунком захопити його.

  • На Авдіївському напрямку помітне зменшення швидкості руху окупаційних військ. Українським силам оборони вдалося зупинити ворога в районі Авдіївського коксохімічного заводу та населеного пункту Степове. 

На південь від Авдіївки росіяни продовжують тиснути на оборонні позиції ЗСУ в районі Первомайського, там тривають важкі бої. Наразі просування армії РФ на цій ділянці вдається стримувати.

  • Важкою ситуація залишається на Мар’їнському напрямку. Після окупації цього населеного пункту російські війська продовжили свій рух на захід у бік Георгіївки. Нещодавно в мережі з’явилося відео з масованим обстрілом містечка військами РФ, що ще раз підтверджує використання загарбниками тактики випаленої землі.
  • Куп’янський напрямок також залишається одним з найактивніших з погляду бойових дій та докладених окупаційними військами зусиль. Як і минулого тижня, основні бої там точаться в районі населеного пункту Синьківка, що перебуває під контролем ЗСУ. 

Силам оборони України вдалося вибити ворога з частини населеного пункту, але загроза для Синьківки залишається доволі високою, адже росіяни закріпилися на околицях. 

Південний напрямок: армія РФ майже повністю витіснила ЗСУ з власної головної лінії оборони

  • Найважчою ділянкою на Південному фронті залишається Токмацький напрямок. Армія РФ продовжує тиснути на позиції ЗСУ в секторі Новопрокопівка — Роботине, в результаті чого українські оборонці були змушені відійти майже до самого Роботиного. Однак поки що ресурс DeepStateMAP цього руху не відображає.

Росіяни частково витіснили ЗСУ з позицій на так званій «головній лінії оборони росіян», на яку вдалося зайти в результаті літнього контрнаступу. За повідомленнями українських бійців, під контролем ЗСУ нині залишається лише невелика смуга цієї оборонної лінії. 

Одночасно з тиском на Роботине росіяни не припиняють свої спроби тиснути на позиції ЗСУ з флангів Токмацького виступу, а саме з боку Новопокровки на сході та Копанів на заході. Наразі безрезультатно.

  • В інформаційному просторі продовжує циркулювати інформація про події навколо українського плацдарму, що був розгорнутий на лівому березі Дніпра в районі населеного пункту Кринки. Один з російських військових пабліків минулого тижня повідомляв про те, що 90% російської техніки, яку посилають у Кринки, не повертається: її знищують підрозділи ЗСУ.

Також 5 січня один з російських «військкорів» повідомляв, що ЗСУ концентрують сили й засоби на правому березі та готуються до форсування Дніпра, аби розширити плацдарм і вийти за межі населеного пункту Кринки. Підтверджень цієї інформації поки що немає.

Вибухи в тилу противника: Бєлгород та Крим

  • 6 січня командувач Повітряних сил ЗСУ Микола Олещук в офіційному телеграм-каналі повідомив про успішну операцію зі знищення командного пункту на аеродромі Саки в окупованому Криму.

Згодом від журналіста Юрія Бутусова стало відомо, що внаслідок цього удару загинув командир 3-го радіотехнічного полку Повітряно-космічних сил РФ полковник Вадим Ісмагілов. Усього в результаті удару вдалося ліквідувати 12 російських окупантів, дев’ятеро травмувались та десятки опинилися під завалами.

  • 8 січня чергові вибухи пролунали в Бєлгороді. Офіційні представники країни-агресора заявили, що Україна нібито застосувала РСЗВ RM-70 Vampire. За їхньою інформацією, сили ППО РФ збили 10 реактивних снарядів цієї системи над Бєлгородською областю. 

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій