Читаєте зараз
Австралійцям дозволили ігнорувати керівництво в неробочий час: чому це важливо

Австралійцям дозволили ігнорувати керівництво в неробочий час: чому це важливо

Анастасія Могилевець
  • В Австралії набув чинності закон, що дозволяє співробітникам не відповідати керівникам після закінчення робочого дня.
  • Якщо колегам не вдається вирішити суперечки, комісія чесної праці може змусити роботодавця припинити писати в неробочий час або працівника — відповісти.
  • Невиконання правил може накласти на порушників до $12.800 штрафу для працівника та майже до $64 000 — для компаній.

Тобто, австралійцям не забороняється спілкуватися з керівником після закінчення робочого дня. Але якщо вони не хочуть це робити, тепер це їхнє право захищає закон. Так хочуть запобігти професійному вигоранню та покращити work-life balance. З іншого боку, цю відмову все ж можуть визнати необґрунтованою.

Заборона розповідає про дозвіл на ігнорування роботодавця в Австралії.

«Право на відключення»: ініціатива комісії чесної праці

Документ, поданий до парламенту Австралії ще в лютому 2024 року, зрештою набув чинності. Він дозволяє робітникам у країні ігнорувати дзвінки та повідомлення від керівництва, якщо вони поступають після закінчення робочого дня, пише BBC.

Важливий момент: закон не забороняє роботодавцям спілкуватися зі своїми колегами в неробочий час, і навпаки. Натомість він дає людям так зване «право на відключення» — дозвіл не йти на контакт, якщо цю відмову не визнають необґрунтованою.

Акт є частиною змін до законодавства про трудові відносини в Австралії. Вони мають захистити права працівників і допомогти їм відновити баланс кар’єри та особистого життя. Щоб запобігти вигоранню, заборонено працювати понаднормово без оплати. Схожі правила вже діють у Франції, Іспанії та інших країнах Європейського Союзу, пише Reuters.

Читати більше новин в Telegram

«Людину, якій не платять за роботу 24 години на добу, не можуть карати за те, що вона не в мережі й не доступна 24 години на добу», — каже премʼєр-міністр Австралії Ентоні Альбанізі.

Керівники та працівники мають намагатися вирішити свої суперечки між собою. Якщо ж це не вдасться, Австралійська комісія чесної праці (FWC) може втрутитися і змусити роботодавця припинити писати в неробочий час. Так само працівнику можуть наказати відповісти. Невиконання правил загрожує штрафом до $12 800 для працівника або до майже $64 000 для компаній.

Організації робітників Австралії підтримують такі реформи. Очікується, що нові правила можуть допомогти роботодавцям, адже задоволені працівники, що багато відпочивають, з меншою імовірністю звільняться.

Work-life balance: як його досягти

Work-life balance — тренд, що прийшов на заміну буму трудоголізму в деяких країнах. Гармонію поєднання роботи та особистого життя часто називають ключем до здорового способу життя та психологічного добробуту.

Фахівці Harvard Business Review провели дослідження, в якому взяли участь менеджери від 30 до 50 років. За його результатами близько 30% чоловіків та 50% жінок борються з понаднормовими завданнями. Люди описували різні способи, до яких вони вдавалися, аби зберегти баланс між роботою та особистим життям. Інші респонденти працювали понаднормово, бо вважали це стратегією успішних професіоналів.

Ще один аналіз доводить: люди, які вважають свою роботу гнучкою, вище оцінюють власний work-life balance, ніж ті, у кого завжди однакове навантаження без можливості планувати робочий день. Є декілька порад, як досягти комфортного для себе work-life балансу:

  • не боятися дискомфорту, а старатися використовувати його, як підґрунтя для професійного зростання;
  • зосередитися на конкретній задачі та постаратися уникнути факторів, що відвертають увагу. Так вийде швидше завершити робочі справи та приділити повноцінну увагу родині або хобі;
  • прислухатися до власних емоцій та відчуттів, щоб корегувати проблемні моменти. Це необхідно, щоб знати, що вам хочеться поміняти;
  • визначити пріоритети, щоб почуватися менш розгубленим та розв’язувати задачі тут і зараз, а не відтягувати дедлайни;
  • додати альтернатив та гнучкості в робочий день. Можливо, слід змінити обстановку, якщо робота віддалена.

Раніше Заборона розповідала про пошук роботи для українців за кордоном. Потрібно знати контакти екстрених служб та дипломатичних установ в країні перебування.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій