'

Австралія запровадила гуманітарні візи для українців: як виїхати

Iryna Troian
Автор:
Сіднейська опера
  • Австралія надаватиме українським біженцям, що рятуються від війни, гуманітарні візи.
  • Вони дозволять жити у країні до трьох років, вчитися, працювати, а також отримувати медичну допомогу.
  • Однак процедуру віддаленого отримання віз поки не створено, тому подати заявку можна лише в Австралії.

Уряд Австралії надаватиме українцям, які тікають від війни, спеціальні гуманітарні візи. Отримати таку візу можливо лише після прибуття в країну. Уряд обіцяє розробити програму для українських біженців, яка дозволить отримувати документи через подачу заявки онлайн чи у консульстві, але поки такого механізму ще немає.

Заборона розповідає, що дає гуманітарна віза в Австралії та як її отримати.


Гуманітарні візи для українців в Австралії: що передбачають

Австралія надаватиме українським біженцям спеціальні гуманітарні візи, які дозволяють перебувати у країні до трьох років, йдеться у заяві австралійського уряду. З цим документом українці зможуть вчитися, працювати та отримувати медичні послуги в Австралії.

Пріоритет в отриманні візи матимуть ті, у кого є родичі чи знайомі у країні, однак обіцяють розглядати усі заявки. Для громадян України, які вже перебувають в Австралії, але термін дії їхніх віз закінчився, дозвіл на проживання автоматично продовжується на шість місяців.

Документи на візу можна подати навіть без дійсного паспорта, однак за можливості краще відновити втрачений документ до поїздки, щоб уникнути зайвих проблем. Якщо ви подаєте заяву без дійсного паспорта, ви повинні надати всі наявні документи, що засвідчують особу, разом із заявою.

Читати більше новин в Telegram

Як податися на гуманітарну візу в Австралію

Станом на 26 березня 2022 року, для подачі заявки на гуманітарну візу необхідно фізично перебувати в Австралії. Тому Союз українських організацій Австралії (СУОА) створив спеціальний портал, на якому зібрана уся необхідна інформація для тих українців, які мають намір отримати візу та тимчасово переїхати в країну-материк.

В СУОА радять подавати заявку на отримання туристичної візи (підклас 600) у посольстві/консульстві за місцем перебування, а вже після прибуття оформлювати гуманітарну візу (підклас 786). Ця порада аж ніяк не є гарантією того, що у кінцевому підсумку ви стовідсотково зможете отримати гумвізу. Тому добре прорахуйте всі ризики та оцініть доцільність вибору саме цієї країни.

Перед подачею туристичної візи та для консультацій з приводу подальшого оформлення гуманітарної варто спочатку звернутися до посольства Австралії у країні перебування. Наразі Канбера не фінансує переліт до країни та житло українським біженцям, однак відповідні програми вже розробляються урядом.

Якщо вам все ж вдалося прибути до Австралії, дізнатися про подачу заявки на гуманітарну візу можна за допомогою онлайн-форми.

СУОА також розробив платформу для пошуку роботи для українських біженців. Там розміщуються доступні вакансії, а також контакти волонтерської допомоги та інші корисні гайди.

Раніше Заборона розповідала про міграційну програму для українських біженців у Канаді, яка надає право жити й працювати у країні до трьох років.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій