'
Читаєте зараз
Азарову оголосили підозру: причина у Telegram-каналі

Азарову оголосили підозру: причина у Telegram-каналі

Ilona Kivva
Автор:

Прем’єр міністру України (2010–2014 років) Миколі Азарову та двом його помічницям оголосили про підозру, повідомили в Офісі генерального прокурора України.

За даними слідства,  експосадовець, перебуваючи на території Росії, створив Telegram-канал. Там розміщуються пропагандистські публікації та поширюються наративи Кремля. Адміністрування за його вказівкою здійснювали дві його помічниці:

  • колишня співробітниця столичної райдержадміністрації, яка виїхала на територію РФ;
  • діюча держслужбовиця з тієї РДА, яка нині обіймає посаду начальниці організаційного відділу.

Вони також вели його сторінки у соціальних мережах та організовували інтерв’ю та коментарі для російських пропагандистів-співучасників.

Усім фігурантам інкриміновано публічні заклики до насильницької зміни та повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, виправдовування та визнання правомірною, заперечення збройної агресії РФ проти України (ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 109, ч. 2 ст. 110, ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 436-2 КК України). Експрем’єр-міністру також інкриміновано державну зраду (ч. 2 ст. 111 КК України).

Чинній посадовиці РДА повідомлено про підозру особисто у Києві. Вирішується питання про обрання запобіжного заходу. Самому Азарову та іншій його поплічниці підозри оголосили заочно у зв’язку з їх перебуванням у РФ. 

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій