Читаєте зараз
Baby boom біля «Вернадського»: полярники показали перших у 2023 році пінгвінят

Baby boom біля «Вернадського»: полярники показали перших у 2023 році пінгвінят

Ilona Kivva
Автор:

Біля станції «Академік Вернадський» з’явилися перші пташенята субантарктичних пінгвінів у 2023 році. Найближчі кілька місяців на острові очікується справжній бебі-бум, адже там гніздує рекордна кількість субантарктичних пінгвінів – понад 5.3 тисячі, розповіли у Національному антарктичному науковому центрі.

«Вони зараз у сіренькому пушку, дуже смішні й незграбні, ховаються під батьків, але активно звідти пищать. Із перших відкладених на початку листопада 11 яєць народилося вісім малюків. Є родини, в яких вилупилося вже по два пінгвіняти, а є такі, де одне дитинча ще очікує на появу брата чи сестри», — кажуть полярники.

Успішність вилуплення залежатиме від різних факторів, зокрема, кількості снігу та активності хижаків, але науковці передбачають, що на Новий рік біля «Вернадського» буде вкрай багато пінгвінів і пінгвінят.

Цікаво! Ці птахи висиджують яйця та пташенят по черзі. Доки один з партнерів залишається на гнізді, інший вирушає в океан полювати на криля, а через кілька днів вони змінюються. 

Під повною опікою батьків малюки перебувають близько місяця. Потім починають линяти, об’єднуватися в ясла та активно вивчати навколишній світ. Після закінчення линьки вони вчаться плавати в океані й самостійно добувати собі їжу. До того їх годують батьки наловленим крилем.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій