Читаєте зараз
Бачать, хто вбиває, але винна Україна. Чому деякі українці виправдовують Росію?

Бачать, хто вбиває, але винна Україна. Чому деякі українці виправдовують Росію?

Ilona Kivva
Автор:
  • Деякі українці продовжують виправдовувати Росію навіть після початку повномасштабної війни.
  • Люди схильні вірити у те, що хочуть, а підтвердження своїм думкам знаходять у соцмережах та деяких ЗМІ.
  • Політичні партії, що з’являться після війни, будуть користуватися поглядами цієї категорії електорату.

До початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну близько 20% обирали партії з проросійськими програмами. Обстріли мирних людей, масові вбивства на окупованих територіях та знищення міст поглядів для частини людей не змінили. Вони продовжать шукати виправдань діям росіян, включаючи наратив, що Україна сама винна.

Заборона розповідає про думку очільника Київського міжнародного інституту соціології Володимира Паніотто щодо такого мислення.


Проросійський електорат в Україні після війни: пояснення соціолога

До 24 лютого близько 20% електорату в Україні підтримували проросійські політичні сили, зокрема ОПЗЖ, Опозиційна платформа, Партія Шарія тощо. Частина цих людей змінила свою думку щодо Росії, однак частина залишиться при своєму. І певні політичні партії будуть створювати проєкти, орієнтовані на них, навіть після війни. Діяльність таких партій/організацій може непрямо проявлятися у підтримці Російської Федерації, але вони будуть опозиційні до влади, розповів в інтерв’ю BBC очільник Київського міжнародного інституту соціології (КМІС) Володимир Паніотто.

«Нічого людей не зможе переконати, і вони будуть знаходити виправдання Росії, казати, що Україна сама винувата, і будуть підтримувати напад агресора, незважаючи ні на які свої страждання», — зазначив соціолог.

В нинішньому світі, за його словами, факти не завжди переконують людей: «тобто їх обстрілює Росія, вони бачать, що тут гинуть люди, але вони кажуть: головне, щоб був мир, а після війни ми там розберемось, хто в кого стріляв».

Читати більше новин в Telegram

Люди з певними переконаннями обирають ЗМІ, які підкріплюють їх точку зору, вони схильні довіряти тому, що їм подобається, та скептично ставитися до того, що ні. Посилюють цей процес соціальні мережі, де працюють алгоритми, які підкидають користувачам інформацію, подібну до тієї, що вже вподобали.

Як приклад соціолог згадав про випадки, які були висвітлені в американських ЗМІ: люди вмирали у лікарнях від коронавірусу і одночасно казали, що COVID-19 не існує.

Раніше Заборона розповідала про опитування, згідно з яким 93% українців, що взяли участь в інтерв’юванні, вірять, що Україна переможе у війні.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій