'
Читаєте зараз
Українці вірять у перемогу в війні і не готові на поступки ворогу: опитування

Українці вірять у перемогу в війні і не готові на поступки ворогу: опитування

Markiian Oliiarnyk
  • Абсолютна більшість українців, що взяли участь в соцопитуванні, вірять у перемогу над окупантами.
  • Однак щодо термінів закінчення війни думки розійшлися (втім, не суттєво).
  • На навіть тимчасові поступки українці йти категорично не готові.

Результати опитування 18 березня свідчать, що абсолютна більшість українців переконана в нашій перемозі. Опитані в цілому не проти прямих перемовин президентів України та Росії, однак на поступки заради миру йти неготові.

Заборона розповідає про результати опитування Соціологічної групи Рейтинг.


В Україні вірять у перемогу і не готові до поступок

93% українців, що взяли участь в інтерв’юванні, вірять у те, що наша держава переможе у війні проти російських загарбників і відіб’є напад, свідчать результати п’ятого загальнонаціонального опитування «Україна в умовах війни» Соціологічної групи Рейтинг*.

Так, впевненість у перемозі переважає в усіх регіонах, проте у думках про те, коли саме це станеться, реципієнти розділилися.

Майже половина опитаних (47%) вважає, що Україна прожене окупантів вже у найближчі тижні, 23% переконані, що бойові дії в Україні триватимуть ще кілька місяців, а 12% — притримуються думки, що війна закінчиться не раніше, ніж за півроку. Водночас, тих, хто взагалі не вірить, що це станеться, практично немає (1%).

Читати більше новин в Telegram

Абсолютна більшість громадян (82%) переконані, що загроза розколу країни малоймовірна.

93% реципієнтів впевнені, що Україна зможе відбити напад Росії. Інфографіка: Соціологічна група Рейтинг

Перемовини Зеленського та Путіна

Згідно з відповідями реципієнтів, проведення прямих перемових президента України Володимира Зеленського та лідера рашистів Володимира Путіна щодо припинення війни підтримують 74% українців, чверть – виступає проти, але до поступок українці не готові.

89% опитаних громадян вважають неприпустимим підписання навіть тимчасового перемир’я без виведення російських військ з території України.

Більшість опитаних проти підписання тимчасового перемир’я між Україної та РФ без виведення російських військ. Інфографіка: Соціологічна група Рейтинг

*Опитування проводилося 18 березня 2022 року. Було опитано 1000 респондентів віком від 18 років методом телефонного інтерв’ю з використанням комп’ютера в усіх регіонах України, за винятком тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Статистична похибка не перевищує 3,1%.

Раніше Заборона розповідала про рішення Міжнародного суду ООН у справі України проти Росії. Згідно з постановою, РФ має негайно припинити всі воєнні дії на території України.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій